SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Tylko 10% Polaków nie akceptuje seksu przed ślubem

Polacy w pełni akceptują uprawianie seksu przed ślubem. Zaledwie 10% społeczeństwa sprzeciwia się rozpoczęciu współżycia przed wstąpieniem w związek małżeński niezależnie od wieku i płci - wynika z badania Aegis Media.

Tylko 10% Polaków nie akceptuje seksu przed ślubem

Wśród osób w wieku 15-17 lat na pytanie jaki jest właściwy wiek rozpoczęcia współżycia seksualnego 73% chłopców odpowiedziało, że znajdują się w wieku, w którym można rozpocząć współżycie. Odsetek ten jest niższy wśród dziewcząt w tym wieku, ale nadal ponad połowa z nich (55%) podziela zdanie chłopców.

Inne zdanie na ten temat mają natomiast osoby dorosłe, które uważają, że właściwym wiekiem rozpoczęcia inicjacji seksualnej jest dopiero pełnoletniość lub ślub. Takiego zdania jest odpowiednio 81% kobiet i 59% mężczyzn w wieku powyżej 35 lat.

Natomiast 17% kobiet w wieku 35+ uważa za odpowiednie rozpoczęcie współżycia przed 18. rokiem życia, ale 32% z nich przeszła inicjację zanim stała się pełnoletnia.

Ogółem ponad 40% nastolatków (w wieku 15-17 lat) oraz blisko 60% osób po 35. roku życia uważa, że nie ma potrzeby ograniczania się w ilości partnerów seksualnych.

Badanie internetowe CAWI zostało zrealizowane przez Aegis Media na zlecenie National Geographic Channel w dniach 24 kwietnia - 7 maja br. na losowo-kwotowej, reprezentatywnej ze względu na wiek, płeć, wielkość miejscowości zamieszkania, posiadanie dzieci oraz wykształcenie próbie N=2377 Polaków w wieku 15 i więcej lat, dostarczonej przez Społeczności.pl oraz IDMnet.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tylko 10% Polaków nie akceptuje seksu przed ślubem

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mateusz
Badanie internetowe i wszystko jasne... ;) A może by tak kiedyś, profesjonalny raport?
8 8
odpowiedź