SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Uber z ułatwieniami dla polskich kierowców, 25 groszy za minutę oczekiwania i mniej czasu na anulowanie kursu

Polski oddział Ubera zapowiedział zmiany w swojej aplikacji, na których mają skorzystać przede wszystkim kierowcy oferujący przewozy. Wśród nowości znalazł się udoskonalony system ocen kierowców, powiadamianie o długim przejeździe i utracie ważności dokumentów, pojawiły się też opłaty dla pasażerów za spóźnienia i krótszy niż dotąd czas na rezygnację z kursu.

fot. Shutterstock.comArticle

Jak poinformował Uber w komunikacie przesłanym do redakcji Wirtualnemedia.pl obecnie wprowadzane zmiany w polskiej aplikacji zostały wcześniej przetestowane na wybranej grupie kierowców i użytkowników w Krakowie i Wrocławiu i spotkały się z ich przychylnym odbiorem.

Uber zaznacza, że dzięki nowym opcjom i funkcjom w aplikacji wzrośnie komfort korzystania z platformy przez kierowców, ale także przez ich pasażerów.

Udoskonalony system ocen kierowców
Uber podkreśla, że system wzajemnych ocen kierowców i pasażerów ma na celu budowanie wzajemnego szacunku i zagwarantowanie odpowiedniego poziomu świadczonych usług. Dlatego frustrujące dla kierowców może być otrzymanie negatywnej oceny za coś, na co nie mieli wpływu, jak na przykład błąd nawigacji. Dzięki zastosowanym zmianom negatywne oceny wynikające z takich przyczyn nie będą miały wpływu na ogólną ocenę kierowców, choć wciąż będą analizowane przez zespół operacyjny Ubera.

Opłata za czekanie
Od wtorku 7 listopada br. we wszystkich miastach w Polsce aplikacja zacznie naliczać opłatę za czas oczekiwania po dwóch minutach od dojechania kierowcy na miejsce odbioru i zakończy w momencie rozpoczęcia przejazdu. Jak dowiedziały się Wirtualnemedia.pl opłata będzie wynosiła 0,25 zł za każdą rozpoczętą minutę oczekiwania poza ustaloną wcześniej godziną.

Skrócony czas na bezpłatne anulowanie przejazdu
Użytkownicy mogli dotychczas anulować przejazd w ciągu pięciu minut od zamówienia bez ponoszenia żadnych kosztów. Uber podkreśla, że w wielu przypadkach było to jednak zbyt długo - kierowca poświęcił swój czas i angażował środki, aby przemieszczać się w kierunku miejsca docelowego. Od wtorku 7 listopada br. pasażerowie mogą anulować przejazd bez ponoszenia opłaty jedynie w ciągu dwóch minut od momentu zamówienia. Przekroczenie tego czasu będzie się dla pasażera wiązało z opłatą w wysokości 10 zł.

Powiadomienie o długim przejeździe
Kierowcy otrzymują informację o celu podróży po zaakceptowaniu przejazdu. Czasem chcieliby jednak zaplanować sobie czas pracy i wybrać przejazdy, które im pasują, szczególnie jeśli nie mają wiele czasu. Dlatego aplikacja będzie informowała kierowców z wyprzedzeniem, jeśli estymowany czas proponowanego przejazdu przekracza 45 minut.

Udostępnianie trasy przejazdu kierowcy
Uber zapowiada, że aby zapewnić kierowcom większe poczucie bezpieczeństwa aplikacja wprowadza dla nich możliwość udostępniania trasy przejazdów. W dowolnym momencie i w łatwy sposób mogą włączyć i wyłączyć udostępnianie bliskimi informacji o swoim położeniu i wykonywanych przejazdach.

Automatyczne przypomnienia o konieczności odnowienia dokumentów
Według Ubera w czasie odbywanych cyklicznie spotkań z kierowcami przedsiębiorcy współpracujący z aplikacją w polskich miastach zwrócili uwagę na przydatność wprowadzenia funkcji automatycznej notyfikacji kierowcy o konieczności wprowadzenia do systemu dokumentów (np. dowodu przeprowadzonego okresowego badania technicznego czy aktualnego zaświadczenia o ubezpieczeniu). Zaproponowane funkcje zostały uruchomione w aplikacji.

W II kwartale br. Uber osiągnął przychody netto na poziomie 1,75 mld dol., a strata zatrzymała się na poziomie 645 mln dol. To mniej niż kwartał wcześniej (708 mln) oraz o 35 proc. mniej niż w IV kwartale ub.r. (991 mln).

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Uber z ułatwieniami dla polskich kierowców, 25 groszy za minutę oczekiwania i mniej czasu na anulowanie kursu

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
UberHU
Świetnie, tylko wytłumaczcie to ukraińskim kierowcom, którzy:
- nie znają miasta i fatalnie prowadzą
- uczynili proceder z anulowania kursu, bo łatwiej zarobić za anulowanie, niż kurs po mieście, którego się nie zna
- podjeżdżają w inne miejsca, niż wskazane w zleceniu
Wreszcie:
- zanim dopuścicie obcokrajowca do pracy sprawdzcie jego samochód, stan techniczny i wygląd oraz chociażby minimalną znajomość poruszania się głownymi ulicami miasta.
Zaczynam mieść dość korygowania kierowcow, którzy, niczym roboty, jadą zgodnie ze wskazaniem gps, mimo, że droga do celu jest inna, prostsza.
odpowiedź
User
zxc
Do UberHU: Dokładnie przedstawiłem obraz taksówkarza, tylko on jedzie na około zamiast po GPS
odpowiedź
User
Ola
A ja po zamówieniu kursu zwykle dzwonię do kierowcy i potwierdzam miejsce, w którym ma mnie odebrać - tak, żeby uniknąć ewentualnych nieporozumień
odpowiedź