SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Uber zaoferuje kody na przejazdy do punktów szczepień lub z powrotem m.in. dla seniorów

Aplikacja Uber przekaże w sumie 10 tys. kodów na przejazdy dla osób udających się na szczepienie przeciw COVID-19 oraz dla instytucji charytatywnych, opiekujących się seniorami, by pomóc im w organizacji dojazdów do punktów szczepień lub z powrotem.

Uber / fot. materiały prasoweArticle

Firma technologiczna Uber, która oferuje przejazdy dla użytkowników korzystających z jej aplikacji i pośrednicząca w kontakcie między klientami, a kierowcami rusza z akcją wspierającą proces szczepień.

Współpracę nawiązano m.in. z Caritas Polska i Ogólnopolskim Porozumieniem Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Wolontariusze pomogą dotrzeć seniorom do 39 punktów szczepień we wszystkich miastach, w których działa aplikacja. Organizacje otrzymają kody na przejazdy dla swoich podopiecznych, słuchaczy, a także wolontariuszy, którzy wspierają seniorów w codziennych sprawach. Firma przygotowała dla wszystkich użytkowników także krótki formularz, w którym można zgłosić organizację pożytku publicznego wspierającą osoby starsze. Wybranym organizacjom firma przekaże w sumie 3 tys. kodów na przejazdy dla potrzebujących.

- Z przyjemnością i uznaniem podjęliśmy współpracę, sponsorowany przez firmę Uber przejazd samochodem osobowym jest wielkim udogodnieniem dla seniorów mieszkających „daleko od szosy”, czyli w miejscach oddalonych od przystanków komunikacji publicznej lub też otrzymujących propozycje szczepienia na drugim końcu miasta. Zwłaszcza teraz, kiedy przyszła do Polski zima z tęgimi opadami śniegu, pokonanie długiego dystansu do autobusu to wyzwanie często przesądzające o rezygnacji z wizyty w przychodni - stwierdza Krystyna Lewkowicz Prezes Ogólnopolskiego Porozumienia Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Natomiast ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska zaznacza, że "z radością obserwuje rosnące zaangażowanie zarówno osób prywatnych, jak i firm wyciągających pomocną dłoń do potrzebujących". - Dzięki przekazanym kodom nasi wolontariusze pomogą dotrzeć seniorom na szczepienia, które są ważnym krokiem na drodze powrotu do życia społecznego - podkreśla.

Każdy użytkownik aplikacji może pomóc seniorom

Dodatkowo Uber przewidział darmowe przejazdy dla osób starszych i potrzebujących transportu do punktów szczepień, w ramach współpracy z lokalnymi samorządami. Ci, którzy nie kwalifikują się do szczepień w ramach grup przewidzianych w Narodowym Programie Szczepień (akacja trwa do 2 maja br., więc obejmuje roczniki zapisane do tego terminu na szczepienie), mogą zamówić przejazd dla swoich bliskich czy przyjaciół, potrzebujących transportu do jednego z 39 punktów szczepień we wszystkich miastach, w których działa Uber. 

By skorzystać z darmowego przejazdu (do kwoty 20 zł w jedną stronę, pozostałą różnicę musi dopłacić użytkownik), podróż musi zaczynać się lub kończyć w jednym z obsługiwanych punktów.

Wśród wybranych placówek znajdują się największe punkty szczepień w każdym z miast m.in. Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie, Szpital kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu czy EXPO Kraków.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Uber zaoferuje kody na przejazdy do punktów szczepień lub z powrotem m.in. dla seniorów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl