SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Uber dostaje zgodę na działanie w Londynie przez 15 miesięcy

Zarząd transportu w Londynie (Transport for London - TfL) w postępowaniu odwoławczym zgodził się, by Uber prowadził nadal w mieście swoją działalność. Urząd udzielił firmie licencji na przewozy taksówkowe na okres 15 miesięcy po tym, jak Uber dokonał zmian dotyczących kwestii bezpieczeństwa pasażerów.

Article

We wrześniu ub.r. TfL nie przedłużył Uberowi licencji na przewozy osób na terenie Londynu. Urząd uzasadniał wtedy, że Uber nie spełnia standardów oczekiwanych przez władze miasta, poza tym pojawiają się poważne zastrzeżenia dotyczące pracy kierowców Ubera i bezpieczeństwa przewozów.

Firma odwołała się od wrześniowej decyzji, a we wtorek TfL kończąc postępowanie apelacyjne udzielił Uberowi zgody na dalszą działalność w stolicy Wielkiej Brytanii na okres 15 miesięcy.

W uzasadnieniu decyzji TfL potwierdził, że Uber spełnił najważniejsze żądania urzędu. Firma wprowadziła nowe zasady informowania o kryminalnych incydentach z udziałem kierowców Ubera, uruchomiła czynną przez całą dobę infolinię dla użytkowników aplikacji oraz dokonała oczekiwanych zmian personalnych w londyńskim zarządzie Ubera.

Udzielenie 15-miesięcznej czasowej zgody jest spowodowane tym, że TfL zamierza obserwować dalsze zmiany w sposobie funkcjonowania Ubera w mieście i rezerwuje sobie pole do ewentualnego ponownego cofnięcia licencji jeśli firma nie będzie spełniała zakładanych standardów. W momencie cofnięcia pozwolenia jesienią ub.r. na potrzeby Ubera w Londynie pracowało 40 tys. kierowców.

Perypetie Ubera są związane nie tylko ze stolicą Wielkiej Brytanii, firma spotyka się z coraz większymi ograniczeniami także w Polsce. Od sierpnia br. wchodzi w życie nowelizacja przepisów, zgodnie z którymi kierowcy Ubera w naszym kraju będą musieli spełniać takie same wymagania jakim podlegają u nas licencjonowani taksówkarze, co w konsekwencji może mocno ograniczyć dostępność kierowców świadczących usługi przewozowe za pośrednictwem Ubera.

Dołącz do dyskusji: Uber dostaje zgodę na działanie w Londynie przez 15 miesięcy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl