SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Udany 2004 rok

CBOS: W ocenie Polaków mijający rok lepszy od poprzedniego

W ocenie Polaków mijający rok był lepszy od poprzedniego. Poprawa ocen dotyczy jednak głównie sytuacji w Polsce i na świecie, a także sytuacji w zakładach pracy, zaś w odniesieniu do spraw osobistych i rodzinnych jest słabo zauważalna - wynika z najnowszego sondażu Centrum Badania Opinii Publicznej.

CBOS podkreśla, że witając rok 2005 Polacy są większymi optymistami, niż byli w grudniu 2003 roku. Spodziewają się, że w

każdej dziedzinie nadchodzący rok będzie taki sam lub lepszy niż rok 2004. Poziom optymizmu w społeczeństwie - zaznacza CBOS - jest obecnie najwyższy od początku obecnej dekady.

O ile rok 2003 niemal połowa (48 proc.) badanych oceniła negatywnie, o tyle kończący się obecnie rok za zły uznało 36 proc. respondentów, i tyluż samo - za przeciętny. Polacy ocenili też, że 2004 rok był lepszy dla świata niż rok 2003, który ponad połowa (52 proc.) badanych uznała za zły. Mimo to nadal przeważa opinia, że rok 2004 był zły dla świata (44 proc.). Dla pozostałych osób był to częściej rok raczej przeciętny (32 proc.) niż dobry (12 proc.).

40 proc. ankietowanych uznało kończący się rok za dobry dla siebie. Co trzeci Polak (34 proc.) ocenił go jako przeciętny (ani dobry, ani zły), a co czwarty (25 proc.) jako zły. Jednocześnie mijający rok dla swych rodzin najczęściej określano jako

przeciętny (42 proc.). Pozostali badani częściej określali go jako dobry (35 proc.) niż zły (22 proc.).

Z badań CBOS wynika, że z perspektywy ostatnich kilkunastu lat kończący się rok należy uznać za jeden z najlepszych dla zakładów pracy respondentów. Za dobry dla swego zakładu pracy uznało go 45 proc. badanych, pozostali zaś częściej określali go jako przeciętny (29 proc.) niż zły (20 proc.).

Sondaż CBOS został przeprowadzony w dniach 3-6 grudnia tego roku na 973-osobowej reprezentatywnej próbie losowej dorosłych Polaków.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Udany 2004 rok

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl