SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UKE: 55,10 mln zł dopłaty do usługi powszechnej dla TPSA

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) podtrzymał decyzję o przyznaniu Telekomunikacji Polskiej (TPSA) dopłaty do świadczenia tzw. usługi powszechnej za 2010 r. w wysokości 55,10 mln zł, poinformował urząd na swojej stronie internetowej. TPSA ocenia koszty świadczenia usługi powszechnej na 269,44 mln zł, dlatego odwołała się od pierwotnej decyzji urzędu.

UKE: 55,10 mln zł dopłaty do usługi powszechnej dla TPSA

"Prezes UKE utrzymał w mocy rozstrzygnięcia dotyczące przyznania:

1. dopłaty w wysokości kosztu netto świadczenia usługi, o której mowa w art. 81 ust. 3 pkt 5 Pt - świadczenie udogodnień dla osób niepełnosprawnych, z wyłączeniem aparatów publicznych przystosowanych dla osób niepełnosprawnych za rok 2010 w kwocie 1.044.752,26 zł;
2. dopłaty w wysokości w wysokości kosztu netto świadczenia usługi, o której mowa w art. 81 ust 3 pkt 6 Pt - świadczenie usługi publicznych aparatów samoinkasujących za rok 2010 w kwocie 54.057.623,12 zł" - podał urząd.

"Jednocześnie Prezes UKE postanowił utrzymać w mocy rozstrzygnięcie dotyczące odmowy przyznania dopłaty do kosztów pozostałych usług wchodzących w skład usługi powszechnej świadczonych przez TP" - czytamy dalej w komunikacie.

Urząd wyznaczył TPSA do świadczenia usługi powszechnej w maju 2006 r. Przedsiębiorcy wyznaczonemu do tego zadania, przysługuje dopłata w przypadku nierentowności usług wchodzących w skład usługi powszechnej. Dopłatę przyznaje prezes UKE, a składać się na nią mają wszystkie firmy działające na rynku telekomunikacyjnym.

W skład usługi powszechnej wchodzi zestaw usług telekomunikacyjnych, jakie powinny być dostępne dla wszystkich użytkowników "z zachowaniem wymaganej jakości i po przystępnej cenie". Obejmuje też zapewnienia ułatwień dla niepełnosprawnych.

W zeszłym roku TPSA również otrzymała niższą dopłatę od tej, o którą wnioskowała i odwoływała się od tej decyzji do sądu.

TPSA miała 242 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 189 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 3.521 mln zł wobec 3.729 mln zł rok wcześniej. Spółka podtrzymała założenia, zgodnie z którym w 2012 r. przychody mogą spaść o maksymalnie 3% a marża EBITDA wyniesie 35-37%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UKE: 55,10 mln zł dopłaty do usługi powszechnej dla TPSA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl