SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UKE liczy na porozumienie doprecyzowujące obowiązki inwestycyjne TPSA

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) jeszcze przed świętami chce podpisać z Telekomunikacją Polską (TPSA) porozumienie, które doprecyzuje obowiązki operatora wynikające z umowy z regulatorem, wynika ze środowych wypowiedzi prezes Anny Streżyńskiej.

UKE liczy na porozumienie doprecyzowujące obowiązki inwestycyjne TPSA

"Rozmowy trwają już trzy miesiące, ale spodziewamy się je sfinalizować lada moment, być może nawet przed świętami. Jeszcze dziś spotkamy się z prezesem Wituckim i powinniśmy wyjaśnić parę spraw" - powiedziała Streżyńska dziennikarzom w kuluarach konferencji "Sympozjum Świata Komunikacji".

Konieczność dodatkowego porozumienia wynika z tego, że w porozumieniu TPSA-UKE nie sprecyzowano dokładnie zakresu obowiązków inwestycyjnych spółki.

Porozumienie została zawarte w październiku zeszłego roku. Urząd zawiesił proces podziału TPSA i zamroził stawki hurtowych WLR, BSA oraz LLU na 3 lata. W zamian TPSA zobowiązała się do wdrożenia tzw. "Planu Równoważności" (który ma zapewnić równe traktowanie przez dział hurtowy spółki operatorów alternatywnych) oraz budowy i modernizacji 1,2 mln linii telekomunikacyjnych (w tym 1 mln o przepustowości 6 Mb/s i 200 tys. o przepustowości poniżej 6 Mb/s).

Już w raporcie z audytu dotyczącego wykonania porozumienia analitycy AT Kearney ocenili, że pomiędzy stronami występuje zasadnicza różnica w definicji linii dostępowych. Według nich, niesie to za sobą ryzyko nawet zakwestionowania przez UKE wykonania przez TPSA umowy.

Streżyńska podkreśliła w środę, że ostateczna decyzja w sprawie rezygnacji UKE z podziału TPSA zostanie podjęta dopiero pod koniec roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UKE liczy na porozumienie doprecyzowujące obowiązki inwestycyjne TPSA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl