SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Układ Synergicu z wierzycielami zatwierdzony przez sąd

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy zatwierdził układ zawarty z wierzycielami przez firmę reklamy zewnętrznej Synergic. Postanowienie jest nieprawomocne.

Article

O decyzji sądu w sprawie porozumienia układowego zawartego przez Synergic poinformował w komunikacie giełdowym fundusz Larq, który poprzez Larq Fund Management jest właścicielem 100 proc. udziałów spółki.

Synergic spłaci ponad połowę zobowiązań

W porozumieniu układowym wierzyciele spółki Synergic zostali podzieleni na kilka grup. Tym z wierzytelnościami głównymi w wysokości maksymalnie 10 tys. zł spółka spłaci je w całości, z odsetki zostaną umorzone.

Podmiotom z wierzytelnościami przekraczającymi 10 tys. zł Synergic odda 52 proc. ich wartości w 16 ratach kwartalnych. Natomiast wierzycielom, którzy udzielili jej kredytu lub gwarancji bankowych, spółka zwróci 62 proc. głównych wierzytelności (w 24 ratach kwartalnych), a odsetki w całości.

W przypadku wszystkich grup wierzycieli spłata ruszy po 12 miesiącach od uprawomocnienia się układu. Ponadto Synergic po trzech miesiącach od uprawomocnienia się układu spłaci 100 proc. wierzytelności wobec ZUS.

Jesienią ub.r. wniosek o postępowanie upadłościowe Synergica złożyła Joanna Hutnik, która od września 2014 roku była wiceprezesem spółki. Odeszła z firmy w sierpniu ub.r., w zarządzie zastąpili ją Paweł Orłowski jako prezes oraz Wojciech Byj jako wiceprezes ds. finansowych.

Prezes Synergicu Paweł Orłowski przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl, że wniosek Joanny Hutnik jest oparty na „rzekomych wierzytelnościach”, chodzi o ponad 4 mln zł wynagrodzeniu Hutnik i Piotra Gajka za posiedzenia zarządu w latach 2015-2020.

Wcześniej Synergic zawnioskował do sądu o postępowanie restrukturyzacyjne, które zostało otwarte na początku grudnia ub.r.
Synergic ze stratą, wpływy 65 proc. w dół

W ub.r. Synergic zanotował spadek przychodów o 64,8 proc. - z 46,6 do 16,4 mln zł (z wyłączeniem transakcji w ramach grupy kapitałowej Larq).

Wynik netto spółki poszedł w dół z 8,3 mln zł zysku do 1,9 mln zł straty, wynik operacyjny - z 6,3 mln zł zysku do 4,3 mln zł straty, a wynik netto - z 5 mln zł zysku do 5 mln zł straty.

Firma sprzedaje powierzchnie reklamowe m.in. na rowerach miejskich Nextbike Polska. Wiosną ub.r. po wybuchu epidemii nie można było korzystać z takich rowerów, a pod koniec roku Nextbike uruchomił własne biuro sprzedaży reklam i Synergic nie ma już wyłączności na sprzedaż jego oferty.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Układ Synergicu z wierzycielami zatwierdzony przez sąd

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl