SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ukraińska firma Preply pozyskała 70 milionów dolarów. Rozwinie korepetycje z pomocą sztucznej inteligencji

Założona w Ukrainie platforma e-learningowa Preply uruchamia asystenta AI dla korepetytorów i opracowuje spersonalizowane narzędzia edukacyjne dzięki dodatkowej inwestycji o wysokości 70 mln dolarów. W projekt zainwestował m.in. założyciel platformy ZnanyLekarz.

Kirill Bigai, współzałożyciel i dyrektor generalny PreplyArticle

Preply pozyskała dodatkowe 70 milionów dolarów w kapitale własnym i zewnętrznym, dzięki czemu jej seria C osiągnęła poziom 120 milionów dolarów.  Z prawie 500 pracownikami z 60 narodowości w 30 krajach na całym świecie, Preply łączy 35 tys. korepetytorów ze społecznością uczącą się języków w trybie real-time.

Pozyskanie kapitału w wysokości 70 milionów dolarów zostało poprowadzone przez firmę Horizon Capital, z udziałem Reach Capital, Hoxton Ventures i polskich inwestorów, w tym Mariusza Gralewskiego. W gronie obecnych inwestorów z Polski znajduje się również fundusz Inovo VC reprezentowany przez Tomasza Swiebodę i Michała Rokosza.  

- Cieszę się, że mogę współpracować z współzałożycielami Preply i ich zespołem zarządzającym. Preply jest jedną z najszybciej rozwijających się globalnych marek edtech i w mojej ocenie ma szansę zostać wieloletnim liderem branży w Polsce i na świecie. Firma dokumentuje doskonałe wyniki w ostatnich latach, wierzę, że wprowadzenie sztucznej inteligencji, jest fantastyczną dźwignią biznesową, która wyniesie jakość usług i wartość firmy jeszcze wyżej. – stwierdził Mariusz Gralewski, założyciel firmy Docplanner, w Polsce ZnanyLekarz.

Preply stawia na sztuczną inteligencję

Preply uruchomiło asystenta nauczania, aby umożliwić korepetytorom tworzenie różnorodnych ćwiczeń, wyjaśnień gramatycznych, początków konwersacji i nie tylko.  Korepetytorzy korzystają z narzędzia AI podczas zajęć i pomiędzy nimi, aby wspierać zadawanie prac domowych i planowanie lekcji, co pozwala im skupić się na zadaniach dydaktycznych wyższego poziomu, które wymagają głębszego wkładu ludzkiego.

Ponadto Preply aktywnie analizuje dane dotyczące wyników uczniów i wzorców uczenia się, aby zidentyfikować obszary, w których uczniowie mają trudności. Celem jest opracowanie spersonalizowanych planów lekcji i podsumowań, które odpowiadają indywidualnym potrzebom ucznia, a także dzielenie się spostrzeżeniami ze społecznością korepetytorów na temat tego, w jaki sposób osiągane są najlepsze lekcje i wyniki w nauce.

- To wielkie osiągnięcie, że udało nam się pozyskać ten zastrzyk, podczas gdy wciąż mamy dużo czasu na rozwój, a większość naszego wcześniejszego kapitału nadal jest ulokowana w banku; jest to wynik rygorystycznej efektywności kapitałowej i mocnego skupienia się na wynikach. Dodatkowe fundusze pozwolą nam rozszerzyć naszą wiodącą pozycję w kategorii dzięki korepetytorom wspieranym przez sztuczną inteligencję, zapewniając doświadczenie edukacyjne, które szybko staje się przełomem. Choć nasz zespół jest dziś prawdziwie globalny, to jako firma założona w Ukrainie, prowadząca znaczące prace badawczo-rozwojowe w Ukrainie, jest to kamień milowy, który należy świętować. Taki, który odzwierciedla odporność i determinację ukraińskiego sektora technologicznego i wszystkich Ukraińców – podsumował Kirill Bigai, współzałożyciel i dyrektor generalny Preply.

Dołącz do dyskusji: Ukraińska firma Preply pozyskała 70 milionów dolarów. Rozwinie korepetycje z pomocą sztucznej inteligencji

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
good
Yyy? Przecież można mieć to za darmo... Z tego co napisaliście, to takie funkcjonalności wbudowane są w niektóre przeglądarki albo dostępne są API.
odpowiedź
User
Trzeźwy
Ciekawe o ile te 70 mln dolarów przyspieszą naukę języka. Doświadczenie mówi, ze im lepsze materiały, tym głupszy i bardziej leniwy staje się uczeń, więc spektakularnego efektu nie będzie, o ile w ogóle będzie pozytywny efekt.
odpowiedź
User
Tomek
Będą uczyć ukrainskiego w Polsce?
odpowiedź