SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Unia Europejska zamierza znacznie zwiększyć produkcję i dostawy amunicji na Ukrainę

Unia Europejska zamierza znacznie zwiększyć produkcję amunicji i jej dostawy na Ukrainę - podał w środę Bloomberg.

"Wniosek wzywa do natychmiastowego transferu amunicji, zwłaszcza pocisków artyleryjskich kal. 155 mm, z istniejących zapasów lub już złożonych zamówień, a także do wykorzystania wspólnego mechanizmu pozyskiwania i zbierania zamówień dla europejskiego przemysłu. Dokument przewiduje również rozbudowę europejskiego potencjału przemysłowego w celu zaspokojenia obecnych i przyszłych potrzeb" – napisano w artykule.

Według Bloomberga plan UE składa się z trzech części, z których pierwszą jest utworzenie funduszu w wysokości 1 mld euro na zwrot państwom członkowskim amunicji, przewożonej na Ukrainę z zapasów krajowych.

Druga część planu zakłada utworzenie siedmioletniego wspólnego projektu zakupowego na poziomie Europejskiej Agencji Obrony, który pozwoli składać europejskim producentom zamówienia na różnorodną amunicję.

Bloomberg podkreśla, że UE zaproponuje również podjęcie szeregu działań, mających na celu zwiększenie produkcji amunicji w dłuższej perspektywie. Działania te mogą obejmować: przyspieszenie wydawania zezwoleń, uproszczenie procedury przekształceń przedsiębiorstw, ułatwienie współpracy spółek kompleksu obronnego, ułatwienie dostępu do finansowania itp.

"Wszystkie trzy elementy są kluczowe dla podtrzymania naszych wysiłków na rzecz pomocy Ukrainie w przyszłości. Wszystkie trzy komponenty muszą być wdrażane równolegle i natychmiast" – napisano w dokumencie, cytowanym przez Bloomberga.

Wcześniej sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że wojna na Ukrainie staje się obecnie "bitwą logistyczną", dlatego sojusznicy powinni zwiększyć produkcję amunicji.

Dołącz do dyskusji: Unia Europejska zamierza znacznie zwiększyć produkcję i dostawy amunicji na Ukrainę

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
vero
www.eu-transport.pl/uslugi/transport-towarow/
odpowiedź
User
Stan
Ale bracia ukraincy będą za to płacić czy Polska nadal będzie rodakom Dudy wysyłać wszystko za darmo i coraz głębiej będą zaglądać do kieszeni polakow bo te 100 mld zł które premier Ukrainy Morawiecki wydał na Ukraine to za mało i bohater XXI wieku Zelenski żąda więcej poświęcenia polakow dla dobra odwiecznego wroga Polski.
odpowiedź
User
A
A o ile zwiększyli produkcję i dostawy do Iraku gdy USA napadły na Irak. Ano nic pomagali napastnikowi. Zostawili ten biedny kraj na pożarcie.
odpowiedź