SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Unilever będzie walczyć z zawyżaniem statystyk kampanii w digitalu

Unilever będzie walczyć z wydawcami próbującymi zawyżać statystyki reklamowe na swoich stronach. Bardziej restrykcyjne kontrole mają pomóc wyeliminować boty sztucznie nabijające wyświetlenia kampaniom tego marketera w serwisach internetowych.

Article

 Unilever ma kolejny pomysł na optymalizację kosztów reklamy internetowej. Ostatnio dyrektor finansowy firmy Greame Pitkethly stwierdził, że koncern będzie odchodził od zasięgowych kampanii na rzecz wielu mniejszych działań w digitalu, głównie w czasie rzeczywistym (real time marketing).

Teraz potentat branży FMCG chce prezentować swoje reklamy internetowe tylko tam, gdzie będzie mieć pewność, że statystyki nie będą sztucznie zawyżane. W tym celu powstanie sieć "Zaufani wydawcy", skupiająca platformy i wydawców internetowych (zarówno globalnych, jak i lokalnych). W sieci znajdą się podmioty zweryfikowane pod trzema kątami (3V): standardu widoczności (viewability), weryfikacji (verifications) i wartości (value). Dodatkowymi kryteriami oceny będą brand safety, jakość ruchu, formaty reklam i dostęp do danych.

Milionowe starty na oszustwach reklamowych

Unilever szacuje, że na oszustwach polegających na fałszywych kliknięciach w reklamy traci blisko 20 milionów dolarów każdego miesiąca. Wewnętrzne badania koncernu pokazują, że proceder, wykorzystujący głównie boty, generuje średnio około 90 proc. wyników kampanii.

- Wiarygodność reklamy w internecie nadal jest problemem globalnym dla całej branży. Jako drugi największy reklamodawca na świecie jesteśmy odpowiedzialni za wykorzystanie naszej skali i wpływu, aby rozwiązać ten problem. Chcemy wiedzieć, że prawdziwi ludzie, a nie roboty, widzą nasze reklamami – boty nie jedzą przecież lodów Ben & Jerry’s. Będziemy bronić dobrych graczy, którzy pomagają nam w tym, jednocześnie zmniejszając role złych - mówi Keith Weed, szef marketingu Unilevera.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Unilever będzie walczyć z zawyżaniem statystyk kampanii w digitalu

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tu
jak się nazywa agencja mediowa?
0 0
odpowiedź
User
drozdziak
Brawo. W końcu. Bo ten digital wymaga weryfikacji
1 0
odpowiedź