SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Unilever zwolni 1,5 tys. menedżerów. Zredukuje portfolio produktów

Koncern Unilever, do którego należy wiele marek z branży FMCG, planuje zwolnić ok. 1500 osób na całym świecie. Redukcja zatrudnienia ma objąć głównie menedżerów wyższego szczebla, nie dotknie pracowników fabryk. W ramach prowadzonej restrukturyzacji i reorganizacji będących skutkiem nacisków ze strony inwestorów zostanie też zredukowane portfolio produktów Unilevera.

fot. Shutterstock.comArticle

Koncern Unilever zapowiedział, że w związku z presją akcjonariuszy na poprawienie wyników firmy, przeprowadzono przegląd kadr i portfolio produktów. Efektem ma być zmniejszenie zatrudnienia o 20 proc. na całym świecie. W ramach tego procesu Unilever zlikwiduje ok. 15 proc. stanowisk kierowniczych wyższego szczebla, a także 5 proc. młodszych zespołów zarządzających. W sumie pracę może stracić 1500 osób pracujących dla koncernu na całym świecie.

Poinformowano też o restrukturyzacji portfolio produktów, która będzie obejmować pięć kategorii: uroda, higiena osobista, produkty do domu, odżywianie i lody.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Nasz nowy tryb organizacji został opracowany w ciągu ostatniego roku i ma na celu kontynuację postępu, który obserwujemy w działalności biznesowe - powiedział dyrektor generalny Unilevera Alan Jope. Dodał, że przejście do pięciu grup biznesowych skoncentrowanych na kategoriach pozwoli lepiej reagować na trendy konsumenckie i kanały sprzedaży z odpowiedzialnością za dostawy. - Wzrost pozostaje naszym najwyższym priorytetem, a te zmiany będą stanowić podstawę naszego dążenia do niego – dodał - powiedział Jope.

Obecnie 80 marek Unilevera jest podzielonych na trzy dywizje: uroda i pielęgnacja osobista, jedzenie i napoje, produkty do domu. Nowa struktura dzieli marki Ben & Jerry's, Magnum i Cornetto w osobny dział o nazwie Lody, kierowany przez Matta Close.

Zapowiadane zmiany to odpowiedź na presję ze strony akcjonariuszy, którzy żądają zmiany modelu biznesowego Unilevera w związku z negatywnym trendem cen akcji, który w ostatnim czasie mocno się pogłębił. Głównie w związku z nieudaną próbą przejęcia przez koncern konsumenckiej części spółki farmaceutycznej GSK. Unilever złożył ofertę 50 mld funtów, ale GSK ją odrzuciło, bo firma domagała się 60 mld funtów. 

Dołącz do dyskusji: Unilever zwolni 1,5 tys. menedżerów. Zredukuje portfolio produktów

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Glutu
Półtora tysiąca korponierobów będzie się musiało wziąć do pracy. Ale bedzie płacz...
odpowiedź
User
...
Wreszcie.
odpowiedź
User
TenCoWie
To korpo jak chyba nikt inny na świecie przegapiło / zignorowało eCommerce i lojalizacje konsumentów..
No to czas na refluksje 😉 managerów którzy myśleli tylko o bonusach zamiast stawiać wizjonerskie cele. Był tylko excel..
No to jak tak to tak
odpowiedź