SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Unilever wyodrębni spółkę lodową, w planach zwolnienia 7,5 tys. pracowników

Koncern Unilever, do którego należą takie marki, jak Dove, Axe czy Rexona planuje wyodrębnić ze swoich struktur spółkę zajmującą się produkcją lodów (m.in. Magnum, Ben&Jerry's). Chce w ten sposób zwiększyć wydajność i mieć silniejszy wzrost przychodów. 

Zdaniem Unilevera wydzielenie dotychczasowego działu lodów w odrębną spółkę ma mieć “najlepszy wpływ” na przyszły rozwój biznesu i całego koncernu - podaje Financial Times. 

Unilever zauważa, że biznes lodowy ma inny model działania. Proces jego wydzielenia w odrębną spółkę rozpocznie się natychmiast i zakończy się do końca 2025 roku. Unilever ma jeszcze cztery dywizje - żywność, produkty higieny osobistej, kosmetyki i artykuły gospodarstwa domowego. I chce się skupić właśnie na nich, także poprzez optymalizację ich portfolio. 

Lody, obejmujące produkty sprzedawane pod markami Ben&Jerry's, Wall's i Magnum, przyniosły Unileverowi w ubiegłym roku 7,9 miliarda euro.

Unilever planuje również uruchomienie programu poprawy produktywności, aby pobudzić wzrost i marże. Program ten obejmie m.in. przyjęcie technologii, standaryzację procesów i utworzenie operacyjnych centrów doskonałości w celu poprawy wydajności.
W jego ramach planowana jest redukcja zatrudnia, która ma objąć około 7,5 tys. pracowników na całym świecie, pracujących głównie w biurach. Proces ten ma pomóc korporacji zaoszczędzić w ciągu trzech lat około 800 mln euro.

W wydanym oświadczeniu Unilever przekazał, że wydzielenie jako odrębnej spółki działalności związanej z lodami spowoduje, że koncern będzie w stanie "robić mniej rzeczy, ale lepiej i z większym pływem, aby zapewnić spójny i silniejszy wzrost przychodów, zwiększyć produktywność oraz podnieść kulturę wydajności". 

W trzecim kwartale 2023 roku przychody Unilever spadły o 3,8 proc. rok do roku, do 15,2 mld euro, w tym przychody ze sprzedaży kosmetyków o 4,9 proc., artykułów higieny osobistej o 2,2 proc., artykułów gospodarstwa domowego o 4,1 proc., artykułów spożywczych - o 2,4 proc., a lodów - o 6,5 proc.

najnowsze wiadomości

Dołącz do dyskusji: Unilever wyodrębni spółkę lodową, w planach zwolnienia 7,5 tys. pracowników

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mike
Żona ciągle się myliła i do pralki wrzucała lody magnum, a na deser podawała proszek do prania.
odpowiedź