SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Union Investment TFI: 1 mld zł nowych aktywów w 2011 r.

Union Investment TFI spodziewa się, że napływ aktywów netto w tym roku wyniesie 1,0 mld zł wobec 3,3 mld zł w 2010 r., poinformowała prezes Małgorzata Góra we wtorek.

Union Investment TFI: 1 mld zł nowych aktywów w 2011 r.

"Chcemy zdobyć 1 mld zł napływu aktywów netto w tym roku. Ubiegły rok był dla nas bardzo udany, większość naszych funduszy przyniosła oczekiwane stopy zwrotu.  Podpisaliśmy też kilka dobrych kontraktów z klientami instytucjonalnymi" - powiedziała Góra dziennikarzom.

W jej ocenie, ten rok przyniesie większe zainteresowanie klientów funduszami akcyjnymi lub powiązanymi  z rynkiem akcji, a ich udział w funduszach zarządzanych przez UI może zwiększyć się do 40-50% w porównaniu z 20% ulokowanych w funduszach akcyjnych i mieszanych w 2010 r.

"Spodziewamy się, że podział pomiędzy część akcyjną i dłużną przesunie się w stronę funduszy akcyjnych" - powiedziała.

W 2010 r. najwyższe stopy zwrotu osiągnęły fundusze UI w całości akcyjne oraz te, w których akcje stanowią znaczącą część portfela. Liderem wzrostów został UniTotal Trend z wynikiem 29,7%. Niemal połowa środków klientów trafiła do subfunduszy pieniężnych.

Prezes zaznaczyła jednak, że na poziom napływu środków do tego funduszy akcyjnych będzie miała, podobnie jak w ubiegłym roku, dyrektywa MiFID, wdrożona przez instytucje finansowe, dystrybuujące jednostki funduszy.

"Wiele będzie zależało od strategii poszczególnych banków, ubezpieczycieli i innych instytucji, które w związku z obowiązkami informacyjnymi, wynikającymi z MiFID-u mogą zdecydować o promowaniu innego typu produktów, niż obarczonych  większym ryzykiem, czyli akcyjnych" - powiedziała Góra.

W 2010 roku Union Investment TFI pozyskał ponad 3,3 mld zł nowych środków, dzięki czemu aktywa towarzystwa wzrosły do 7,79 mld zł na koniec grudnia. Rok wcześniej sprzedaż netto sięgnęła 1,04 mld zł, co pozwoliło zakończyć rok z aktywami na poziomie 3,97 mld zł.

Udział Union Investment TFI w rynku wzrósł do 6,72% na koniec 2010 r. wobec 4,52% rok w 2009 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Union Investment TFI: 1 mld zł nowych aktywów w 2011 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl