SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

UOKiK: 750 tys. zł kary dla Getin Noble Banku za reklamę lokaty

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że ubiegłoroczna reklama lokaty w Getin Noble Banku wprowadzała odbiorców w błąd. W konsekwencji bank zapłacił ponad 750 tys. zł nałożonej na niego kary.

UOKiK: 750 tys. zł kary dla Getin Noble Banku za reklamę lokaty

Postępowanie, które w październiku ub.r. wszczął Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, dotyczyło kampanii reklamującej lokatę w Getin Noble Banku pod hasłami „Bezpłatne e-konto w prezencie” i „Dostaniesz więcej, 8 proc.”. Zgodnie z tymi informacjami oprocentowanie lokaty wynosiło 8 proc. w skali roku, a e-konto było bezpłatnym prezentem. Tymczasem jak ustalił UOKiK, w przypadku nieutrzymywania na koncie minimum tysiąca złotych, bank potrącał jednoprocentową prowizję od kwoty lokaty. Urząd uznał, że taki przekaz wprowadza odbiorców w błąd i nałożył na Getin Noble Bank 755 631 zł kary, którą bank już zapłacił.

Ogółem w bieżącym roku UOKiK wydał już decyzje wobec siedmiu banków, przede wszystkim karząc je za niedozwolone zapisy w różnego rodzaju umowach i regulaminach. Bank Gospodarki Żywnościowej otrzymał kary w wysokości prawie 3 mln zł za zastrzeżenie sobie prawa do zmiany regulaminu bez wskazania sytuacji, w jakich mogło do tego dojść, oraz nieprawidłowości we wzorcach umów kredytu hipotecznego do 80 tys. zł. Alior Bank ukarano 530 tys. zł grzywny za zamieszczenie informacji o opłatach i warunkach związanych z udzieleniem kredytu konsumenckiego nie w umowie, ale w załącznikach do niej. Bank Ochrony Środowiska zapłacił prawie 130 tys. zł za to, że w przypadku nieodebrania listu poleconego wysłanego klientowi, pismo automatycznie uznawał za doręczone.

Przeciwko temu bankowi UOKiK skierował też pozew sądowy, który dotyczył sześciu postanowień we wzorcach umowy kredytu hipotecznego, m.in. uniemożliwiajacych zwrot składki z tytułu ubezpieczenia pomostowego i niskiego wkładu własnego. Ponadto Urząd zobowiązał do zmiany praktyk konsumenckich BPH, GE Money Bank i Sygma Bank.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UOKiK: 750 tys. zł kary dla Getin Noble Banku za reklamę lokaty

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
chgdgy
zobacz sobie tu:

http://dobra-lokata.blogspot.com
odpowiedź