SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

UOKiK dłużej będzie analizował przejęcie Cinema 3D przez właściciela Multikina

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadzi badanie rynku przed podjęciem decyzji co do kupna Cinema 3D przez Vue International, właściciela sieci Multikino.

Article

Vue International przejęcie kin Cinema 3D ogłosił na początku lipca. Do tej sieci należy 11 kin w 11 miastach, natomiast Multikino obejmuje 32 kina w 26 miejscowościach. Vue International zapowiedział, że kina Cinema 3D zostaną przemianowane na Multikino.

Analizujący tę transakcję Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował w piątek, że przed podjęciem decyzji w tej sprawie musi przeprowadzić badanie rynku kinowego.

Regulator zwrócił uwagę, że obie firmy mają kina w Warszawie i Gdańsku. - UOKiK sprawdzi dokładne udziały uczestników koncentracji oraz ich konkurentów w tych miastach. Chodzi  m.in. o wielkość przychodów ze sprzedaży biletów oraz liczbę widzów. Na ten temat nie ma obecnie żadnych wiarygodnych i dostępnych publicznie danych - wyjaśnił w komunikacie.

UOKiK zaznaczył, że przeprowadzenie takiego badanie nie przesądza o tym, jaką decyzję wyda w tej sprawie. Regulator może wyrazić zgodę - bezwarunkową lub warunkową - na tę transakcję albo zakazać jej przeprowadzenia.

Dołącz do dyskusji: UOKiK dłużej będzie analizował przejęcie Cinema 3D przez właściciela Multikina

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl