SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UOKiK: Grupa o2 może połączyć się z Innova Capital

European Media Holding, fundusz należący do grupy kapitałowej Innova Capital, może przejąć Grupę o2 - zdecydował UOKiK. To pierwszy z warunków prawnych kupna przez firmy od Orange Polska portalu Wirtualna Polska.

UOKiK: Grupa o2 może połączyć się z Innova Capital

Wniosek o przejęcie Grupy o2 - obejmującej pięć spółek zajmujących się m.in. wydawaniem serwisów internetowych, a należącej do cypryjskich spółek Borgosia Investments, Bridge20 Enterprises - Jadhave Holdings - fundusz European Media Holding złożył do UOKiK-u we wrześniu br. European Media Holding wchodzi w skład grupy kapitałowej, skupiającej fundusze inwestycyjne zarządzane przez Innova Capital.

Prezes UOKiK-u wyraził właśnie zgodę na przejęcie Grupy o2 przez European Media Holding. - W wyniku koncentracji European Media Holding będzie sprawował kontrolę nad Grupą o2 wraz jej dotychczasowymi akcjonariuszami - poinformowano w komunikacie.

Pod koniec października Grupa o2 i Innova Capital poinformowały, że wspólnie przejmują Wirtualną Polskę - za 375 mln zł od Orange Polska (więcej na ten temat). Transakcja ma zostać sfinalizowana w I kwartale przyszłego roku, także na nią zgodę musi wyrazić UOKiK. Firmy chcą Grupę Wirtualna Polska - powstałą z połączenia WP i o2 - za 2-3 lata wprowadzić na giełdę, a Innova Capital za 5 lat zamierza wycofać się z tej inwestycji (zobacz szczegóły).

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UOKiK: Grupa o2 może połączyć się z Innova Capital

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
anioł
Początek zgonu gazeta.pl bliski :)
13 9
odpowiedź
User
kamil
anioł- niemerytoryczne ale jakże "polskie" w swej zazdrości i żółci :D
10 9
odpowiedź
User
Tleniarz
To jak to będzie z pocztą ? nazwa@o2.pl + nazwa@wp.pl = nazwa@o2.mail czy nazwa@o2.pl ?
8 8
odpowiedź