SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UOKiK nie dostał wniosku ws. wspólnej platformy VoD TVN i Cyfrowego Polsatu

Projekt wspólnej platformy VoD Cyfrowego Polsatu oraz TVN Grupy Discovery nie rozwija się, choć od zapowiedzi, które padły w październiku 2019 roku minęło już półtora roku. Nadawcy najpierw złożyli dokumenty w tej sprawie do Komisji Europejskiej, jednak zgodę na tę transakcję musi wydać polski UOKiK. - Ten wniosek jeszcze nie wpłynął - informuje nas Małgorzata Cieloch, rzeczniczka UOKiK.

fot. Shutterstock.com Article

W październiku 2019 roku TVN Discovery Polska i Cyfrowy Polsat podpisały umowę joint venture dotyczącą utworzenia wspólnej platformy VoD. Nie podano, pod jaką marką będzie działał serwis, ani na kiedy planowany jest jego start.

W komunikacie giełdowym Cyfrowy Polsat poinformował wtedy, że obaj nadawcy zapewnią wspólnemu podmiotowi po maksymalnie 30 mln zł początkowego finansowania.

Spółkę założył Cyfrowy Polsat, a po uzyskaniu zgody regulatora Discovery ma przejąć 50 proc. jej udziałów.

Następnie w lipcu 2020 roku TVN Discovery Polska i Cyfrowy Polsat złożyły wniosek do Komisji Europejskiej o wyrażenie zgody na stworzenie wspólnej platformy VoD.

Z kolei w sierpniu 2020 roku Komisja Europejska poinformowała w komunikacie, że sprawą powinien zająć się polski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Miałby on sprawdzić czy taka inicjatywa nie narusza zasad konkurencji oraz zdecydować o wydaniu lub odmowie zgody na realizację projektu.

Nadawcy nie złożyli wniosku do UOKiK

W tym tygodniu pisaliśmy o tym, że projekt się nie rozwija - Cyfrowy Polsat poinformował nas, że „trwają rozmowy z TVN Grupą Discovery”, a ta z kolei odpowiedziała, że „nie ma nic nowego do zakomunikowania”.

Zapytaliśmy zatem Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na jakim etapie jest postępowanie dotyczące wspólnej platformy VoD Cyfrowego Polsatu oraz TVN Grupy Discovery; kiedy przedsiębiorcy złożyli potrzebne dokumenty w tej sprawie oraz kiedy UOKiK spodziewa się wydania decyzji.

Małgorzata Cieloch, rzeczniczka UOKiK odpowiedziała nam, że „ten wniosek jeszcze nie wpłynął”. Dopytywana o to czy to znaczy, że urząd w ogóle nie zajmuje się sprawą odpowiedziała, że nadawcy „muszą zgłosić wniosek, ponieważ jest to postępowanie prowadzone po otrzymaniu wniosku”.

Dopytaliśmy zatem nadawców czy złożyli wniosek do UOKiK w sprawie wspólnej platformy VoD. Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Polsatu odpowiedział nam, że „nie dodadzą nic ponad to, co mówił wiceprezes Maciej Stec na konferencji wynikowej” (o której pisaliśmy - przyp.red.). Z kolei TVN Grupa Discovery do czasu publikacji nie odpowiedziała na nasze pytania.

W marcu br. przeglądarkową wersję serwisu Player.pl odwiedziło 4,14 mln internautów, zapewniając 14,2 proc. zasięgu. W połowie lutego na platformie wprowadzono w pełni subskrypcyjny model dostępu - pojawił się pakiet za 4 zł miesięcznie, w którym przy treściach emitowane są reklamy. Ipla.tv (należąca do Cyfrowego Polsatu) zanotowała 2,12 mln internautów i 7,27 proc. zasięgu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UOKiK nie dostał wniosku ws. wspólnej platformy VoD TVN i Cyfrowego Polsatu

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sucha
Czy ktokolwiek traktuje serio tę maskaradę? Nigdy nie było żadnych szans na wspólny projekt stacji komercyjnych, ich szefostwa po prostu nigdy by się nie dogadały. Tymczasem Kurski sprzedaje wszystkie najlepsze produkcji Netfliksowi, za chwilę nie będzie już co zbierać. Bolanda.
14 1
odpowiedź
User
Dominik
Zachowali się niczym Pan Dariusz Dąbski, znany wszystkim byznesmen, właściciel TV Puls. Wielkie plany, dużo szumu, a potem nic.
Zapowiadając platformę w październiku 2019 powinni już na początku 2020 mieć szczegóły współpracy i tworzyć autorski kontent i w tym momencie, początkiem 2021 roku startować. Skoro do tej pory tego nie zrobili to można uznać, że nie było tematu.
16 0
odpowiedź
User
Karolcia
Redakcja ipla i redakcja Player razem. Ciekawe kto będzie kierował praca takiego projektu, co wspolnie mogą stworzyć?
7 2
odpowiedź