SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Chróstny nowym prezesem UOKiK-u

Tomasz Chróstny został mianowany przez premiera na prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zastąpił na tym stanowisku Marka Niechciała.

Tomasz Chróstny, prezes UOKiK Article

Od końcówki sierpnia ub.r. Tomasz Chróstny był wiceprezesem UOKiK-u. Odpowiadał za ochronę konsumentów oraz przygotowanie urzędu do zadań związanych z ograniczaniem zatorów płatniczych w gospodarce.

Poprzednio prezesem UOKiK-u był Marek Niechciał. Zrezygnował w tej funkcji, bo z początkiem lutego wejdzie w skład zarządu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest centralnym organem administracji państwowej. Odpowiada bezpośrednio przed Prezesem Rady Ministrów.

Tomasz Chróstny z doświadczeniem w sektorze państwowym i prywatnym

Tomasz Chróstny wcześniej pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a następnie w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, gdzie był dyrektorem departamentu analiz gospodarczych. Ponadto był przedstawicielem ministra właściwego ds. gospodarki w radzie naukowej Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Karierę zawodową rozpoczął, uczestnicząc w projektach z zakresu badania sprawozdań finansowych instytucji finansowych, wyceny przedsiębiorstw oraz wykrywania przestępstw i nadużyć finansowych. Przygotowywał też analizy ekonomiczne, rynkowe i sektorowe oraz prognozy gospodarcze.

Ma doświadczenie dydaktyczne i badawcze, wykłada w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Tomasz Chróstny ukończył finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz zarządzanie i inżynierię produkcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a także studia doktoranckie w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

W trakcie studiów odbył stypendium na kierunku inżynieria przemysłowa i mechaniczna w Vitus Bering University College. Jest również absolwentem programu kształcenia menedżerskiego ARGO Top Public Executive (odpowiednik Advanced Management Program), zrealizowanego przez IESE Business School oraz Krajową Szkołę Administracji Publicznej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Chróstny nowym prezesem UOKiK-u

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl