SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Chróstny nowym prezesem UOKiK-u

Tomasz Chróstny został mianowany przez premiera na prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zastąpił na tym stanowisku Marka Niechciała.

Tomasz Chróstny, prezes UOKiKTomasz Chróstny, prezes UOKiK

Od końcówki sierpnia ub.r. Tomasz Chróstny był wiceprezesem UOKiK-u. Odpowiadał za ochronę konsumentów oraz przygotowanie urzędu do zadań związanych z ograniczaniem zatorów płatniczych w gospodarce.

Poprzednio prezesem UOKiK-u był Marek Niechciał. Zrezygnował w tej funkcji, bo z początkiem lutego wejdzie w skład zarządu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest centralnym organem administracji państwowej. Odpowiada bezpośrednio przed Prezesem Rady Ministrów.

Tomasz Chróstny z doświadczeniem w sektorze państwowym i prywatnym

Tomasz Chróstny wcześniej pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a następnie w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, gdzie był dyrektorem departamentu analiz gospodarczych. Ponadto był przedstawicielem ministra właściwego ds. gospodarki w radzie naukowej Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Karierę zawodową rozpoczął, uczestnicząc w projektach z zakresu badania sprawozdań finansowych instytucji finansowych, wyceny przedsiębiorstw oraz wykrywania przestępstw i nadużyć finansowych. Przygotowywał też analizy ekonomiczne, rynkowe i sektorowe oraz prognozy gospodarcze.

Ma doświadczenie dydaktyczne i badawcze, wykłada w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Tomasz Chróstny ukończył finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz zarządzanie i inżynierię produkcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a także studia doktoranckie w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

W trakcie studiów odbył stypendium na kierunku inżynieria przemysłowa i mechaniczna w Vitus Bering University College. Jest również absolwentem programu kształcenia menedżerskiego ARGO Top Public Executive (odpowiednik Advanced Management Program), zrealizowanego przez IESE Business School oraz Krajową Szkołę Administracji Publicznej.

Dołącz do dyskusji: Tomasz Chróstny nowym prezesem UOKiK-u

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl