SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UPC: były zwolnienia w Aster, teraz jedna spółka

Operatorzy kablowi UPC Polska i Aster od 2 stycznia br. zostały połączone w jedną firmę pod nazwą UPC Polska. Wcześniej przeprowadzono zwolnienia grupowe w Aster.

UPC: były zwolnienia w Aster, teraz jedna spółka

Na skutek połączenia prawnego UPC Polska przejęło wszystkie prawne zobowiązania Aster, a dotychczasowi abonenci Aster stali się klientami UPC Polska. Połączony operator ma blisko 1,5 miliona abonentów, a w zasięgu usług UPC znajduje się 2,5 mln gospodarstw domowych.

- Działanie w ramach jednej organizacji uprości ujednolicanie procesów biznesowych oraz łączenie infrastruktury - głosi komunikat UPC Polska - Usługi UPC oferowane są klientom Aster stopniowo, wraz z postępującą integracją sieci. Marka Aster będzie nadal obecna na rynku jako część logo integracyjnego jednak sukcesywnie, wraz z postępem integracji zastępowana będzie przez logo UPC Polska. Ze względu na skalę przedsięwzięcia, poszczególne działania rozłożone są w czasie, a ich przeważająca część zakończy się jeszcze w 2012 roku - czytamy dalej. Po zaoferowaniu wszystkim klientom usług UPC, oferta i marka Aster znikną z rynku.

>>> 12 nowych kanałów w telewizji cyfrowej Aster

Jeszcze przed połączeniem spółek UPC dokonało zwolnień grupowych w Aster. Jak informuje Wirtualnemedia.pl Lidia Stępińska-Ustasiak, kierownik ds. PR w UPC Polska, proces ten objął kilkaset osób. W Aster tuż po przejęciu pracowało między 600 a 700 pracowników (w UPC 1100). Spółka likwiduje też call center Aster w Warszawie. Obsługa wszystkich klientów przejęta zostanie przez Contact Center UPC w Katowicach, gdzie prowadzona jest właśnie rekrutacja na nowe stanowiska.

Liberty Global, spółka matka UPC Polska, transakcję nabycia Aster zrealizowała 16 września 2011 r. (więcej na ten temat). Wstępna umowa zakładała, że odbędzie się to za cenę 2,4 mld zł. Zgodnie z warunkiem Urzędu Ochrony i Konkurencji, UPC musi w ciągu 18 miesięcy sprzedać sieć Aster w tych miejscach, gdzie dubluje się ona z dotychczasową siecią UPC.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UPC: były zwolnienia w Aster, teraz jedna spółka

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marek679
UPC czyli jeden wielki niedorozwój oferty programowej.Od dawna abonenci nie mogą się doczekać choćby kanałów nadających naziemnie w DVB-T -Polsat Sport News,TV6,Polo TV,TTV...Kanałów lokalnych też w tej sieci nie ujrzymy.Pakiet Super HD tudzież nazywany już Shit HD to kpiny,ciągle tych samych 13 kanałów!!!
8 8
odpowiedź
User
Nie martw się, w Multimedii też jest syf niesamowity. Jedynie lokalni dostawcy mogliby coś zdziałać, lecz albo są wykupywani przez te dwa molochy, albo spółdzielnie mieszkaniowe mają układy z tymi molochami i nie wpuszczają małych, lokalnych operatorów - których oferta kilkukrotnie przebija MM i UPC, zarówno cenowo, jak i jakościowo.

PS. A KRRiT zamiast ruszyć swoje wielkie, grube 4 litery i coś z tym zrobić, zajmuje się jakimiś pierdołami.
8 8
odpowiedź
User
thaddeus
kto wpuscil na rynek to tzw kablowke amerykanska a stalo to sie za komuny i od tamtej pory tylko zmienila sie nazwa chala programowa jak byla tak jest to aster polski powinien przejac oslawione UPC co ten skrot oznacza nie wiadomo ,ale napewno korporacje z za oceanu. tak sie robi pieniadze na Narodzie Polskim
8 8
odpowiedź
User
Andrzej
Czekam tylko końca umowy i juz mnie nia w tym dziadostwie pt. UPC
8 8
odpowiedź
User
Heniek
2 Panów z Izraela wykupiło połowę kablówek w Polsce ciekawe czy polskie służby wiedzą jak to zrobili i skąd kapitał.
8 8
odpowiedź