SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

UPC Polska chciał od emeryta 400 tys. zł. za zalanie sprzętu. Po nagłośnieniu wycofuje się i przeprasza

Firma UPC Polska zażądała od emeryta z Mińska Mazowieckiego 400 tys. zł za zalanie serwerowni, która mieściła się pod jego mieszkaniem. Po nagłośnieniu sprawy wycofała się z tych żądań. - Przykro nam z powodu zaistniałej sytuacji - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Fura z biura prasowego UPC.

Article

19 sierpnia mieszkający w Mińsku Mazowieckim emeryt zalał wynajmowane przez siebie mieszkanie, a przy okazji także znajdującą się pod nim serwerownię UPC Polska. Powodem zalania był uszkodzony przewód za wanną.

Po zniszczeniu serwerowni UPC w październiku br. wysłało do emeryta list polecony, wzywając go do zapłaty 400 tys. zł. - Przeżyłem szok i serce mało mi nie wyskoczyło. Jakim cudem do mnie takie roszczenia spływają. Tabletki uspokajające brałem. Nie wiem, dlaczego nie zwracają się do swojego towarzystwa ubezpieczeniowego. Jak jest zdarzenie na drodze, to się podaje polisę i nikt nikogo za kaptur nie ciągnie - opowiadał emeryt reporterowi Polsat News, który jako pierwszy dotarł do niego i przedstawił sprawę w programie „Interwencja”.

UPC wezwało emeryta do zapłaty odszkodowania za zniszczony sprzęt. - Lokator nie odpowiada za instalację zabudowaną, która jest w mieszkaniu. Trzeba by się zastanowić, czy odpowiada za nią właściciel, a może firma, która przeprowadzała remont, może spółdzielnia mieszkaniowa, a może producent rury - powiedziała w rozmowie z Polsatem adwokat Beata Siemieniako.

 

 

UPC: przykro nam z powodu zaistniałej sytuacji

Michał Fura z biura prasowego UPC, pytany przez portal Wirtualnemedia.pl o komentarz do sprawy, wyjaśnia: „Uszkodzeniu uległ sprzęt sieciowy, instalowany blisko klientów, niezbędny do świadczenia usług szerokopasmowych. Spółka podjęła kroki zmierzające do pełnego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia i ustalenia odpowiedzialności. W tym celu zwróciliśmy się również do lokatora mieszkania, z którego nastąpiło zalanie. Po zapoznaniu się z jego stanowiskiem, przekazaliśmy mu informację, że nasze pismo nie ma charakteru wiążącego i zdecydowaliśmy, że nie będziemy podejmować wobec niego dalszych działań. Przykro nam z powodu zaistniałej sytuacji”.

Na koniec czerwca br. UPC Polska miał 1,468 mln klientów (37,9 tys. więcej niż rok wcześniej), którym świadczył 3,118 mln usług jednostkowych (po wzroście o 123,4 tys. w skali roku).

Według sprawozdania w KRS w ub.r. firma zanotowała wzrosty wpływów o 1,1 proc. do 1,57 mld zł i 1,3 mln zł zysku operacyjnego (wobec 25,2 mln zł straty rok wcześniej), a jej strata netto zwiększyła się z 301,9 do 400,2 mln zł.

Dołącz do dyskusji: UPC Polska chciał od emeryta 400 tys. zł. za zalanie sprzętu. Po nagłośnieniu wycofuje się i przeprasza

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Basia Sowa
Mam kilka pytań.
1. Czy właściciel mieszkania wiedział co znajduje się pod jego łazienką?
2. Czy został poinformowany o tym na jaką kwotę powinien sobie wykupić OC?
3. i 4. Te same pytania odnośnie lokatora.
5. Czy UPC jakkolwiek uwzględniło pion wodno-kanalizacyiny w lokalizacji i konstrukcji swojej serwerowni?
odpowiedź
User
zet
Widzę, że kwestia odpowiedzialności cywilnej zaczyna odchodzić do przeszłości
odpowiedź
User
Ex
A najśmieszniejsze, ze gdyby zapłacił to byłoby ok. Oj UOC coś sxiemniacie.Ex
odpowiedź