SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

UPC Polska: mniej abonentów telewizji, rośnie internet i telefon

Liberty Global, Inc. opublikowało właśnie wyniki finansowe za czwarty kwartał 2011 roku. Łącznie z Aster, na koniec 2011 r. UPC Polska miało 1 497 000 abonentów. W sumie klienci połączonych spółek korzystali z 2 494 400 usług: telewizji, internetu i telefonii.

UPC Polska: mniej abonentów telewizji, rośnie internet i telefon

Największą część bazy abonenckiej UPC Polska stanowią abonenci usługi telewizyjnej - 1 353 400 (mniej o 6 000 niż w III kwartale 2011). Na koniec grudnia 2011 roku UPC Polska obsługiwała 626,1 tys. abonentów telewizji cyfrowej (kwartalny wzrost o 41,5 tys. abonentów) i  727,3 tys. telewizji analogowej (spadek o 47,5 tys abonentów).

Z raportu Liberty Global wynika, że na koniec ubiegłego roku z internetu UPC korzystało 775,8 tys. abonentów, co oznacza, że w czwartym kwartale operator pozyskał 25,6 tys. nowych abonentów tej usługi. Na koniec 2011 roku UPC Polska zmodernizowało 85 proc. sieci do standardu DOCSIS 3.0, co oznacza, możliwość oferowania szybkiego internetu o prędkości do 150 Mb/s dla ponad 2,1 mln gospodarstwach domowych.

Z usługi telefonicznej UPC korzysta już 365,2 tys. abonentów (w czwartym kwartale spółka pozyskała 29,1 tys. abonentów).

Jak podano w komunikacie "2011 rok przyniósł znaczące wzrosty w liczbie lojalnych klientów, którzy zdecydowali się na podpisanie umowy na więcej niż jedną usługę. Na koniec czwartego kwartału z pakietów dwóch lub trzech usług korzystało 48 proc. abonentów".

W 2012 roku UPC planuje kontynuować realizację strategii rozwoju  obejmującej inwestycje w innowacje oraz unowocześnianie sieci, stymulując tym samym konkurencję infrastrukturalną. Priorytetem będzie również zakończenie integracji UPC i Aster, co oznaczać ma możliwość oferowania takich samych pakietów usług wszystkim klientom. Zgodnie z zapowiedziami, usługi UPC (telewizja, internet, telefon) na sieci Aster mają być dostępne od marca 2012 roku (więcej na ten temat).
 

  • Więcej informacji:
  • UPC
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UPC Polska: mniej abonentów telewizji, rośnie internet i telefon

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
ciekawe
odpowiedź
User
MIETEK
POLAKU NIE KUPUJ U ŻYDA !
odpowiedź