SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

UPC Polska z nowym zarządem. Prezesem Jean Marc Harion

W piątek P4, operator sieci Play sfinalizował kupno UPC Polska, a w poniedziałek zmienił się zarząd kupionej firmy. Prezesem UPC Polska został Jean Marc Harion, pełniący tę samą funkcję w Play.

Jean Marc Harion, prezes P4 i UPC PolskaArticle

W nowym komitecie wykonawczym UPC znalazły się osoby z P4 oraz z UPC Polska, choć poprzedni prezes tej firmy – Robert Redeleanu ogłosił swoje odejście już w ubiegłym tygodniu. Prezesem UPC Polska jest od poniedziałku Jean Marc Harion. W skład zarządu wchodzą także: Piotr Kuriata (dyrektor ds. prawnych i regulacji), Mikkel Noesgaard (dyrektor ds. marketingu), Beata Zborowska (dyrektor ds. finansowych), oraz Michał Ziółkowski (dyrektor ds. technicznych). Tych pięć osób tworzy także zarząd Play Communications (P4).

Pięć pozostałych osób (wraz z zarządem) tworzy nowy komitet wykonawczy UPC Polska. Są nimi: Jarosław Helman (dyrektor ds. B2B), Marta Jakowluk (szefowa HR), Magdalena Jończak (dyrektor ds. strategii i transformacji), Paweł Passowicz (dyrektor ds. IT) oraz Przemysław Żur (dyrektor ds. sprzedaży i obsługi klienta).

W drugiej połowie marca Jean Marc Harion zapowiedział, że po realizacji przejęcia UPC Polska i Play będą dalej działały jako osobne marki. - UPC to marka mocno zakorzeniona w świadomości polskich użytkowników, kojarzy się z szybkim internetem i wysoką jakością usług, a to cel zbliżający nas mocno do siebie - zaznaczył. Telekom w związku z kupnem UPC Polska przygotowuje nowe oferty, łączące usługi stacjonarne i mobilne.

W ub.r. P4 osiągnął wzrost przychodów o 2 proc. do 7,3 mld zł i zysku EBITDAaL z 2,38 do 3,13 mld zł. Liczba użytkowników telekomu zwiększyła się o 323 tys. do 12,396 mln. Z kolei UPC Polska w całym ub.r. osiągnęło wzrost przychodów o 4,6 proc. do 454,8 mln dolarów i zysku netto z 58,4 do 82,6 mln dolarów. Na koniec roku operator miał 1,57 mln klientów, którym świadczył 3,35 mln jednostkowych usług (RGU).

Dołącz do dyskusji: UPC Polska z nowym zarządem. Prezesem Jean Marc Harion

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Francuska Robota
U Francuzów prezesami tylko Francuzi.
odpowiedź
User
Daff
Firma po reorganizacji dziala fatalnie. Mam miec podobno szybkosc 300Mb/s a nie mam nawet 100 Mb/s Dwie wizyty technika nic nie dały .
Zero kontaktu z klientem możan tylko pogadac z maszyna.TA fima dzisiaj to dno. Place za szybkosc ,ktora jest teoretyczna .Takie postepownie to sie nazywa ------Oszustowo !!!!!!----- Nr klienta 3886919 .
odpowiedź