SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

UPS wprowadzi drony do dostarczania przesyłek. Przewoźnik utworzył w tym celu spółkę UPS Flight Forward

Firma kurierska UPS planuje dostarczanie w USA przesyłek za pomocą dronów. Uruchomieniem i prowadzeniem nowego sposobu realizowania dostaw ma się zająć nowa spółka o nazwie UPS Flight Forward, która złożyła odpowiedni wniosek do Federalnej Administracji Lotnictwa i spodziewa się w niedługim czasie otrzymać odpowiednie uprawnienia.

Article

O powołaniu nowej spółki mającej zajmować się dostawami przesyłek za pomocą dronów UPS poinformował w komunikacie zaznaczając, że w ten sposób zamierza stać się jednym z najbardziej innowacyjnych koncernów logistycznych na świecie.

Pierwszym krokiem jaki wykonała UPS Flight Forward to złożenie w Federalnej Administracji Lotnictwa USA (FAA) wniosku o pozwolenie na wykonywania na terenie kraju lotów dronami w celach komercyjnych.

UPS zapowiada, że spodziewa się pozytywnego rozpatrzenia przez FAA złożonego wniosku i to w szybszym terminie niż ma to miejsce w wypadku innych podmiotów. Uzyskanie zgody ze strony regulatora ma się stać podstawą do rozwoju przez UPS Flight Forward nowego rodzaju działalności opartej na wykorzystaniu bezzałogowych pojazdów latających.

Firma twierdzi, że po otrzymaniu odpowiednich pozwoleń od FAA rozpocznie program szkolenia i certyfikacji szerokiej rzeszy operatorów dronów którzy w przyszłości będą nadzorować dostarczanie przesyłek przez te maszyny. Na razie jednak nie podano żadnego konkretnego terminu w którym UPS rozpocznie dostarczanie paczek za pomocą dronów.

Obecnie UPS na podstawie specjalnych zezwoleń udzielonych przez FAA realizuje dostawy dronami dla niektórych amerykańskich szpitali. W planach jest rozszerzenie usług także w tym zakresie.

UPS nie jest jedyną firmą kurierską na rynku, która planuje wykorzystanie bezzałogowych maszyn latających w swojej działalności. W maju br. DHL Express rozpoczął współpracę z firmą Ehang, producentem inteligentnych autonomicznych pojazdów powietrznych. Dzięki temu zostanie uruchomiona zautomatyzowana dostawa przesyłek w obszarach miejskich w Chinach za pomocą dronów.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UPS wprowadzi drony do dostarczania przesyłek. Przewoźnik utworzył w tym celu spółkę UPS Flight Forward

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
paff
Tja. Już amazon w to się bawił, a miało to tylko na celu aby o nim napisano. Zastosowania póki co BRAK!
odpowiedź
User
dereck
Do zastosowania na słabo zaludnionych obszarach USA czy Australii.
odpowiedź