SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Urządzenia mobilne i telewizory connected TV coraz częściej wykorzystywane do oglądania VoD

Coraz więcej Polaków wykorzystuje telewizory typu connected TV oraz smartfony i tablety do oglądania filmów i seriali w serwisach VoD - wynika z badania Pentagon Research.

Article

21,1 proc. użytkowników VoD wykorzystuje odbiorniki telewizyjne wyposażone w funkcję connected TV, co oznacza wzrost o 7,1 pkt. proc. w porównaniu z wynikiem zanotowanym w badaniu zrealizowanym w sierpniu ub.r. Utrzymuje się zatem dłuższa tendencja wzrostowa, której początek zanotowano w styczniu 2013 r.

Równocześnie obserwowana jest ekspansja urządzeń mobilnych. Blisko co dziesiąty użytkownik korzystał z VoD latem zeszłego roku przy użyciu smartfona, a w marcu br. wskaźnik ten sięgnął już 14,4 proc., a więc o 5,2 pkt. proc. więcej. Jeszcze na początku 2013 r. urządzenia te były praktycznie niewykorzystywane jako narzędzia dostępu do VoD.

Po przejściowych zawirowaniach odnotowanych w poprzednich falach badania, mocną pozycję wśród urządzeń służących do korzystania z usług VoD odzyskują tablety. Wykorzystuje je w tym celu 12,4 proc. użytkowników VoD, a więc o 4,3 pkt. proc. więcej niż w sierpniu 2013 r.

Badanie zostało zrealizowane przez Pentagon Research w dniach 17–24 marca 2014 r. na próbie 1237 respondentów należących do internetowego panelu badawczego Pentagon Online. Jako technikę badawczą wykorzystano ankietę internetową (CAWI). Próba dobierana była kwotowo i jest reprezentatywna pod względem wieku i płci dla mieszkańców Polski w wieku 18-49 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Urządzenia mobilne i telewizory connected TV coraz częściej wykorzystywane do oglądania VoD

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
main
Biorąc pod uwagę popularność dongli, które są tanie, a przede wszystkim to, że zaczyna się proces instalowania pełnych software'ów jak Android w TV ten wskaźnik będzie się stale zwiększać. Na razie tylko Philips się na to zdecydował, ale zapewne ta decyzja okaże się sukcesem i w ślad za tą firmą pójdą inni.
odpowiedź