SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Usługi i outsourcing mają być dla Ericssona motorami wzrostu na rynku polskim

Ericsson zamierza zwiększyć udziały w polskim rynku, poinformował w rozmowie z agencją ISB prezes Ericsson w Polsce Staffan Henriksson.  Obszarami wzrostu mają być usługi oraz outsourcing zarządzania sieciami telekomunikacyjnymi Ericsson chce utrzymać swoją pozycję w sektorze dostawców sprzętu telekomunikacyjnego i budowy sieci.

Usługi i outsourcing mają być dla Ericssona motorami wzrostu na rynku polskim

"Udział w projektach outsourcingowych jest częścią zarówno globalnej, jak i lokalnej polskiej strategii Ericsson. Trend, zgodnie z którym operatorzy oddają zarządzanie swoją siecią na zewnątrz rozpoczął w Europie Zachodniej, zadomowił się w takich krajach jak Wielka Brytania, czy Hiszpania. Teraz dochodzi do Polski i myślę że w ciągu 3-4 lat praktycznie wszyscy operatorzy zdecydują się na outsourcing" - ocenił Henriksson.

W Polsce pionierem outsourcingu sieci jest Netia, która przekazała zarządzanie swoją siecią Ericssonowi już w 2006 r.

"Netia jest przykładem sukcesu takiego projektu i operatora, który między innymi dzięki outsourcingowi  osiągnął zakładane cele" - powiedział Henriksson. Według niego operatorzy decydują się na outsourcing właśnie teraz, kiedy wyścig między nimi na rynku się zaostrza, proste okazje do wzrostu przychodów zostały wyczerpane, a szansą na zwiększanie konkurencyjności na rynku  są raczej nowe rodzaje usług.

Ericsson planuje też budowę w Polsce swojego centrum kompetencyjnego opracowującego i oferującego tzw. usługi Managed Services, adresowane do operatorów stacjonarnych.

"Zaczęliśmy przygotowania do tego projektu, jego rozwój zależy od rozwoju lokalnego rynku. Jestem jednak optymistą zarówno jeśli chodzi o rynek, jak i ten projekt" - zaznaczył Henriksson.  Dodał, że centrum, które docelowo może  zatrudniać kilkuset specjalistów, będzie też eksportować usługi poza Polskę.

"Nasi globalni klienci Deutsche Telekom i France Telecom zawiązali porozumienie dotyczące zamówień.  Nasi polscy klienci  Orange i PTC tworzą projekt  współdzielenia  sieci Takie wydarzenia   kreują nowe warunki na rynku . Jeśli chodzi o wzrost to usługi i outsourcing będą kluczowe" - podkreślił Henriksson.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Usługi i outsourcing mają być dla Ericssona motorami wzrostu na rynku polskim

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl