SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Uwaga na chemikalia

Headlines ponownie wspiera akcję "Niebezpieczne chemikalia w naszej krwi"

Chemikalia pochodzące np. z patelni teflonowych, odświeżaczy powietrza czy nawozów sztucznych znaleziono we krwi m.in. Krzysztofa Hołowczyca, Edyty Jungowskiej, Macieja Orłosia i Anny Popek. 

Wyniki raportu z badań „Chemikalia w naszej krwi” zainicjowanych i  przeprowadzonych w czerwcu tego roku przez WWF przedstawiono podczas wczorajszej konferencji prasowej.

Organizacja konferencji to już drugie, wspólne działanie WWF i Headlines Brand & Corporate Communication, w ramach kampanii „Niebezpieczne chemikalia w naszej krwi Podczas poprzedniego spotkania 23 czerwca piętnastu Polaków oddało krew, która została następnie zbadana w specjalistycznych laboratoriach na obecność toksycznych związków chemicznych wykorzystywanych w przemyśle.

Dzięki staraniom Headlines do akcji tej włączyli się wówczas m.in. Anna Achmatowicz, redaktor naczelna „Twojego Stylu”; Klaudia Carlos, dziennikarka i prezenterka TV, Krzysztof Hołowczyc, kierowca rajdowy, Joanna Horodyńska, prezenterka i dziennikarka TV, Edyta Jungowska, aktorka; Reni Jusis, piosenkarka; Piotr Najsztub, Redaktor Naczelny „Przekroju”; Maciej Piróg, Dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka i Anna Popek, dziennikarka i prezenterka TV.

Zakodowane, anonimowe próbki krwi zostały przesłane do przebadania w wyspecjalizowanych laboratoriach w Szwecji, Belgii i Czechach. Wyniki analizy trafiły następnie do specjalnego zespołu, złożonego ze specjalistów zakładu Toksykologii Środowiskowej Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie, który je opracował i przygotował końcowy raport, którego wyniki poznaliśmy na wczorajszym spotkaniu prasowym.

Badanie to jest częścią ogólnoeuropejskiej kampanii WWF pod nazwą Detox, która ma na celu poparcie dla przygotowywanego przez Komisję Europejską projektu reformy prawa UE dotyczącego substancji chemicznych i kontroli nad chemikaliami (tzw. projekt REACH). Badaniu poddali się również ministrowie 13 krajów świata, ponad 100 wolontariuszy z Wielkiej Brytanii oraz 47 Eurodeputowanych z 17 krajów.

Jego celem było zwrócenie uwagi na problem wykorzystywania niebezpiecznych chemikaliów w przedmiotach codziennego użytku. Okazuje się, że każdy z nas  może mieć w swoim organizmie przynajmniej kilkadziesiąt toksycznych związków chemicznych – wskazują na to wyniki badań przeprowadzonych przez międzynarodową organizację ekologiczną WWF.

Kampania na rzecz ochrony przed chemikaliami to już druga akcja WWF, w którą zaangażowała się Headlines pro bono. Poprzednia dotyczyła nielegalnego handlu zagrożonymi gatunkami zwierząt.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Uwaga na chemikalia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl