SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

1 na 4 Amerykanów skasowało aplikację FB z telefonu

W ciągu ostatniego roku 54 procent użytkowników Facebooka w USA zmieniło w serwisie ustawienia zwiększając swoją prywatność, a 42 procent przerwało korzystanie z platformy przynajmniej na kilka tygodni - wynika z danych Pew Research Center. Z kolei ponad jedna czwarta użytkowników odinstalowała aplikację Facebooka z telefonu.

fot. materiały prasoweArticle

Badanie Pew Research Center zostało przeprowadzone w okresie od 29 maja do 11 czerwca br. na próbie ponad 4,5 tys. dorosłych Amerykanów korzystających z Facebooka.

Z zebranego materiału wynika, że 54 proc. respondentów w ciągu ostatniego roku zmieniło na swoich kontach na Facebooku opcje związane z prywatnością, większość z nich wprowadziła większe niż dotąd ograniczenia dotyczące udostępniania danych.

Dla Facebooka bardziej niepokojące mogą być inne statystyki przedstawione przez Pew Research Center. Okazuje się bowiem, że wśród badanych 42 proc. przyznało się do przerwy w korzystaniu z serwisu trwającej kilka tygodni lub dłużej. Z kolei 26 proc. użytkowników odinstalowało mobilną aplikację Facebooka ze swoich smartfonów.

Sondaż wskazuje, że aktywność związana z Facebookiem jest zróżnicowana w grupach wiekowych użytkowników. Mobilną aplikację usunęło z telefonu aż 44 proc. internautów w wieku od 18 do 39 lat, podczas gdy wśród seniorów powyżej 65 lat odsetek ten wynosił jedynie 12 proc.

Młodsi użytkownicy Facebooka są też bardziej wrażliwi na punkcie ochrony swoich danych. Do zmian w ustawieniach prywatności przyznało się 64 proc. osób w wieku 18 – 49 lat, podczas gry w grupie 65+ odsetek ten osiągnął poziom 33 proc.

Najmniejsze różnice rysują się w związku z przerwą w korzystaniu z Facebooka. Dłuższe wakacje od serwisu zadeklarowało 47 proc. użytkowników w wieku 18 – 49 lat, w grupie seniorów było to 40 proc. respondentów.

W II kwartale 2018 roku Facebook zanotował przychód w wysokości ponad 13 miliardów dolarów, a zysk netto wzrósł do 5,1 miliarda dolarów.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 1 na 4 Amerykanów skasowało aplikację FB z telefonu

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
I have a dream..one day...
U nas będzie podobnie, bo to się ze sobą koreluje, jak Facebook miał wzloty w USA, to i u nas był na fali, jak w USA dogasa to u nas będzie identycznie. Ale byłbym szczęśliwy, gdyby Facebooka wraz z innymi podmiotami( np. Instagram) dla niego współpracującymi by nie było w Polsce, wreszcie byłoby normalnie tak jak kilkanaście lat temu, wszyscy są sobą, nie ma takiego udawania, grania, gwiazdorzenia, więcej naturalności, szczerości i spontaniczności a mniej sztuczności i powierzchowności. Jeszcze piękniej byłoby gdyby nastąpił kres tym obrzydliwym smartfonom, które niszczą ludzi, żeby powrócić do zwykłych komórek, tylko do dzwonienia i puszczenia sms-a od czasu do czasu i to jest właśnie wolność. A internet i aplikacje zostają w komputerach i basta. Koniec społeczeństwa informacyjnego, niech żyje społeczeństwo wyzwolone. Nie będzie tego perfidnego odzierania ludzi z prywatności przez wścibski i pazerny na dane marketing. Nie będzie tak dużego manipulowania i dezinformowania społeczeństwa co wyprawiają media, siejąc podziały i podsycając konflikty. Nie będzie upraszczania życia cyfryzacją, gdzie tylko się da, byśmy wszystko robili przez internet w ogóle nie wychodząc z domu, byśmy sprowadzali dokumenty do cyfrowej postaci pozbawiając się tym samym bezpieczeństwa i prywatności - bo to wszystko można utracić jeśli za bardzo zaufa się cyfryzacji życia - wyciek danych, atak hakerski i puff danych nie ma, co papier to papier i pozostać powinien. Nie będzie tego draństwa, które chce wprowadzić przemysł technologiczny - żadnych internetów rzeczy, żadnych sieci 5g, żadnych dronów bezwiednie kręcących się na głowami, żadnego nadmiernego montowania kamerek i podsłuchów gdzie tylko się da, żadnej robotyki nastawionej by wypierać całkowicie człowieka z pracy, żadnego powierzania decyzji algorytmom czy sztucznej inteligencji i żadnych skanów oka, twarzy, palca, dłoni czy głosu, a tym bardziej czipowania. Koniec psot i barbarzyńskiego ujarzmiania Polski poprzez media, marketing, cyfryzację i przemysł technologiczni. Polacy są jedni - Nieujarzmieni!.
odpowiedź