SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Użytkownicy Twittera coraz bardziej aktywni

Dane firmy HubSpot potwierdzają, że po szybkim wzroście popularności w pierwszych miesiącach 2009 roku, w jego drugiej połowie serwisowi Twitter zaczęło coraz wolniej przybywać użytkowników.

Użytkownicy Twittera coraz bardziej aktywni

Na podstawie analizy profili członków mikrobloga firma podała, że najszybszy wzrost liczby użytkowników w ujęciu miesięcznym Twitter zanotował w marcu - 13 proc., ale już w październiku wskaźnik ten spadł do zaledwie 3,5 proc.

Paradoksalnie dla samego serwisu może to mieć pozytywny wpływ, gdyż baza jego użytkowników jest dojrzalsza i jednocześnie coraz bardziej zaangażowana. Aktualnie użytkownicy Twittera śledzą średnio 170 innych profili, w porównaniu do około 45 pół roku temu. W tym samym czasie średnia liczba "followersów" wzrosła z około 70 do 300, a średnia liczba wpisów ze 120 do 420. Członkowie Twittera coraz częściej umieszczają także w swoich profilach dokładniejsze informacje na swój temat, takie jak miejsce zamieszkania, biografia czy adres internetowy.

Serwis staję się również coraz bardziej międzynarodowy. Z danych firmy Sysomos wynika, że w zeszłym miesiącu 50,88 proc. jego użytkowników pochodziło z USA, podczas gdy jeszcze w czerwcu 2009 roku odsetek ten wynosił 62,1 proc. 8.79 proc. członków Twittera stanowili w grudniu mieszkańcy Brazylii, 7,20 proc. Wielkiej Brytanii, 4,35 proc. Kanady, 2,49 proc. Niemiec, 2,41 proc. Indonezji, 2,39 proc. Australii, 1,32 proc. Holandii, 1,27 proc. Indii, 1,22 proc. Japonii, 1,11 proc. Meksyku, 1,08 proc. Filipin, 0,98 proc. Francji, 0,78 proc. Hiszpanii, 0,69 proc. Singapuru, 0,65 proc. Włoch, 0,52 proc. Irlandii, 0,51 proc. Chile, 0,50 proc. Szwecji, a 0,47 proc. Nowej Zelandii.

Z kolei biorąc pod uwagę miasta, Twitter ma najwięcej użytkowników w Londynie, a następnie w Los Angeles. Za to najbardziej aktywnymi członkami serwisu są Nowojorczycy, odpowiedzialni za 2,4 proc. wszystkich postów umieszczanych na jego stronach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Użytkownicy Twittera coraz bardziej aktywni

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl