SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Vadim Makarenko przechodzi z "Gazety Wyborczej" do firmy Statista. Będzie pracował w Hamburgu

Vadim Makarenko będzie pracował w niemieckiej firmie specjalizującej się w dostarczaniu danych rynkowych i konsumenckich. Obejmie funkcję dyrektora badań branży cyfrowej.

Vadim MakarenkoArticle

Vadim Makarenko w sierpniu dołączy do niemieckiej firmy Statista. Prowadzi ona jeden z największych na świecie portali statystycznych. Na Statista.com znajdują się przeróżne dane oraz wyniki ankiet prezentowane w formie wykresów i tabel. Korzystają z nich wykładowcy akademiccy, naukowcy oraz klienci biznesowi. Portal grupuje dane statystyczne dotyczące ponad 80 tys. tematów z ponad 22,5 tys. źródeł i udostępnia je na czterech platformach: niemieckiej, angielskiej, francuskiej i hiszpańskiej.

Statista działa od 2007 roku. W ciągu kilku lat firma zdobyła pozycję wiodącego dostawcy danych rynkowych i konsumenckich. Aktualnie zatrudnia ponad 1000 ekspertów od statystyki i baz danych.

Vadim Makarenko obejmie funkcję dyrektora badań branży cyfrowej. - Będę zajmował się tam danymi rynkowymi z sektorów cyfrowych: media, tech, reklama, gaming - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl.

Dziennikarz będzie pracował w Hamburgu, gdzie znajduje się centrala Statista. Makarenko nie odpowiedział, czy przeprowadza się do Niemiec na stałe.

Odejście po 23 latach

Dwa tygodnie temu Agora ogłosiła, że Vadim Makarenko zdecydował się zakończyć pracę w "Gazecie Wyborczej". Pracował w niej przez 23 lata.

Ostatnio był wydawcą serwisu BIQdata.wyborcza.pl oraz działu Nauka i Zdrowie na portalu Wyborcza.pl, a także redaktorem prowadzącym projekt "Jutronauci".

Aleksandra Sobczak, zastępczyni redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" i szefowa Wyborcza.pl zapowiada, że redakcja nadal chce współpracować z Vadimem. - W tej chwili dogadujemy formę przyszłej współpracy. Czytelników "Wyborczej" zapewniam, że będą na naszych łamach widywać regularnie nazwisko Makarenko - mówi Sobczak.

Dziennikarz nie chciał nam jednak powiedzieć, jak będzie wyglądała ta współpraca: - Do końca lipca jestem formalnie pracownikiem "Gazety Wyborczej".

Vadim Makarenko pochodzi z Brześcia na Białorusi. W 1991 roku przeprowadził się do Polski. Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1998 r. jest związany z "Gazetą Wyborczą". Początkowo pracował w jej warszawskim wydaniu. Później trafił do działu gospodarczego, gdzie przez wiele lat pisał o sektorze mediów i rozrywki. Współtworzył serwisy BIQdata.wyborcza.pl i Sonar.wyborcza.pl.

Przygotowywał również podcasty na portal Wyborcza.pl. Napisał książki: "Zawód: zwycięzca" oraz "Tajne służby kapitalizmu".

Dołącz do dyskusji: Vadim Makarenko przechodzi z "Gazety Wyborczej" do firmy Statista. Będzie pracował w Hamburgu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl