SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Abonenci Vectry będą mogli wymienić dekoder na sprzęt z 1 TB dysku twardego

Vectra wprowadziła na rynek nowy dekoder z nagrywarką cyfrową TV Smart 4K Box PVR. Urządzenie z twardym dyskiem o pojemności 1 TB, umożliwia nagrywanie programów i filmów zarówno na wbudowanym dysku twardym, jak i w chmurze. Sprzęt jest dostępny zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów firmy, którzy będą mogli dokonać wymiany dekodera.

Dekoder TV Smart 4K Box PVR (fot. Vectra)Article

O tym, że operator kablowy przygotowuje nowe urządzenie, portal Wirtualnemedia.pl informował już kilka dni temu. Teraz Vectra potwierdziła nasze doniesienia w oficjalnym komunikacie.

Dotychczas Vectra oferowała dekoder HD z VOD i dekoder TV Smart 4K Box, który posiada oprogramowanie oparte na systemie operacyjnym Android TV. Urządzenie pozwala na nagrywanie, ale w chmurze (nPVR) lub na zewnętrznym dysku. Możliwe jest też odtworzenie treści kilka dni po emisji (Catch up TV). Zarówno nPVR, jak i Catch up TV działają przy wybranych programach i kanałach telewizyjnych ze względów licencyjnych.

W przypadku TV Smart 4K Box PVR można nagrywać wszystkie treści emitowane w ramach tradycyjnej telewizji kablowej (standard DVB-C). Są przechowywane na wbudowanym nośniku bez limitu czasowego.

- Nowy dekoder z wbudowanym dyskiem twardym został zaprojektowany z myślą o tych, którzy szukają funkcjonalności nagrywarki na najwyższym poziomie. Urządzenie pozwala nagrywać programy na każdym kanale bez ograniczeń oraz mieć bezterminowy dostęp do nagranych filmów i seriali do odtworzenia na dekoderze TV Smart 4K Box PVR - poinformowała Vectra w komunikacie.

Dekoder sieci kablowej z tunerem naziemnej telewizji cyfrowej

Nowy dekoder wyposażony jest w złącze do odbioru cyfrowej telewizji kablowej (DVB-C), ma również klasyczne złącze antenowe oraz może służyć do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T2).

Dodatkowo, umożliwia podłączenie zewnętrznych urządzeń, np. kontrolerów poprzez Bluetooth 5.0. Z Internetem łączy się dzięki wbudowanemu WiFi (2,4 GHz oraz 5 GHz) lub tradycyjnym kablem Ethernet.

Dekoder korzysta z aplikacji, opartej o system operacyjny Android TV. Dzięki temu klienci mogą uruchamiać aplikacje za pomocą komend głosowych, przesyłać obraz z urządzenia mobilnego na dekoder bez użycia dodatkowych kabli (Chromecast), instalować aplikacje dla Android TV (w tym gry, np. serwis Blacknut), czy liczne aplikacje serwisów streamingowych (w tym YouTube, Netflix, Amazon Prime, Viaplay, HBO Max, Tidal, Player, Polsat Box Go, TVP VOD, Canal+ online, Disney+ i wiele innych) albo oglądać programy emitowane w przeszłości (Catch up TV) lub cofać jeszcze trwające (Restart TV). Urządzenie pozwala na odbiór w jakości 4K HDR oraz z dźwiękiem w standardzie Dolby Vision.

Android TV to system operacyjny stworzony przez Google. Na koniec 2022 roku na świecie było 150 mln telewizorów, dekoderów i przystawek z Android TV. To 40 mln więcej niż przed rokiem. W system są wyposażone nowsze telewizory m.in. Sony, Philips, Xiaomi i wiele przystawek, jak na przykład Mi-Box. Można je podłączyć do starego telewizora, który nie jest Smart TV i cieszyć się popularnymi platformami, wydając mniej niż 200 zł. Następcą Android TV jest system Google TV.

Możliwość nagrywania dwóch programów jednocześnie

Operator zapewnia, że wbudowany w TV Smart 4K Box PVR dysk (o pojemności 1 TB) pozwala nagrać ponad 200 godzin filmów lub programów telewizyjnych jakości HD. Dekoder umożliwia jednoczesne nagrywanie dwóch programów na wbudowanym dysku. Nagrania zlecone na dekoderze TV Smart 4K Box PVR są zapisywane i zarządzane z poziomu urządzenia. Dodatkowo, użytkownik z poziomu aplikacji lub przeglądarki ma możliwość nagrywania do pięciu programów w chmurze.

Wszystkimi zapisanymi treściami użytkownicy zarządzać mogą z poziomu menu urządzenia, natomiast nagraniami zleconymi w chmurze również za pomocą aplikacji TV Smart Go, dostępnej na urządzenia mobilne, takie jak smartfony czy tablety, wyposażone w system operacyjny Android lub iOS oraz telewizory, oparte o system Android TV lub Tizen (telewizory marki Samsung).

TV Smart 4K Box PVR jest dostępny w ramach każdej oferty łączącej Internet i telewizję, np. 450 Mb/s oraz pakiet Złoty obejmujący 139 kanałów telewizyjnych w cenie 99,99 zł/mies. lub oferty Internetu światłowodowego o prędkości do 600 Mb/s z 177 kanałami telewizyjnymi (w ramach pakietu Platynowego) za 119,99 zł/mies. We wszystkich wymienionych ofertach obowiązuje dwudziestoczteromiesięczny okres zobowiązania oraz opłata jednorazowa w wysokości 69,99 zł. TV Smart 4K Box PVR jest również dostępny dla dotychczasowych abonentów, którzy otrzymają możliwość wymiany posiadanego dekodera na nowe urządzenie.

Dołącz do dyskusji: Abonenci Vectry będą mogli wymienić dekoder na sprzęt z 1 TB dysku twardego

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Canal-
1 TB to minimalna sensowna pojemność. Tymczasem Canal+ cofa się w rozwoju i dzierżawi (za słoną dopłatą) dyski do DualSzrota o pojemności ledwie 500GB (gdy ponad 10 lat temu Nka oferowała dekodery z dyskiem 1TB).
odpowiedź
User
Super
A polsat nir wymieni dekodera jeśli nie zawrzesz nowej umowy.
odpowiedź
User
Trzeźwy
I bardzo fajnie. W Orange tylko jakieś coraz bardziej okrojone dekodery. Bez USB, wyświetlacza, z nagrywarka ale tylko na wybranych kanałach. A ja bym chciał coś z dyskiem, żeby mieć prawdziwą nagrywarkę i pvr. 10 lat temu takie coś miałem w CP. I nawet fajnie działało.
odpowiedź