SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy serwis streamingowy w ofercie Vectry

Sieć kablowa Vectra rozpoczęła sprzedaż serwisu streamingowego FilmBox+, który oferuje seriale, filmy, programy i kanały na żywo. Usługa stworzona przez Grupę Kino Polska ma być dostępna w pakietach filmowych i jako dodatkowo płatna. Nowi klienci i przedłużający umowę mogą zyskać do niej dostęp za 8 zł miesięcznie.

Vectra wprowadziła do oferty serwis FilmBox+Article

Za pośrednictwem FilmBox+ można oglądać pakiet kanałów FilmBox, a także stacje: Kino Polska, Stopklatka i Zoom TV. Vectra zapewnia, że aplikacja jest łatwa w obsłudze, nawigacja intuicyjna, a oferta programowa i rekomendacje stale aktualizowane.

Abonenci Grupy Vectra będą mogli korzystać z serwisu FilmBox+ na dekoderach: TV Smart 4K BOX i TV Smart 4K BOX PVR, komputerach lub innym dowolnym urządzeniu umożliwiającym pobranie aplikacji FlimBox+. Oznacza to dostęp do tych treści zarówno w zasięgu sieci Vectra, jak i wszędzie tam, gdzie zapewniony jest dostęp do szybkiego internetu.

Ile abonenci muszą zapłacić za dostęp do serwisu?

Pakiet FilmBox+ będzie dostępny zarówno w ramach pakietu internetu i telewizji, jak również jako usługa dodatkowa w cenie 14,99 zł miesięcznie przy umowie bez zobowiązań lub 12,99 zł miesięcznie, w wypadku posiadania umowy terminowej. Zarówno obecni jak i nowi klienci, przy przedłużaniu umowy bądź zawieraniu nowego kontraktu, będą mogli dokupić usługę FilmBox+ za 8 zł miesięcznie. FilmBox+ można wykupić też bezpośrednio u nadawcy. Możliwe jest przetestowanie usługi za darmo przez tydzień. Później subskrypcja kosztuje 14,99 zł miesięcznie.

- Vectra konsekwentnie stawia na dostarczanie klientom możliwości szerokiego wyboru najciekawszych treści. FilmBox+ w Vectrze to kolejny krok na tej drodze – oferowania rozrywki na najwyższym poziomie, niezależnie od tego, gdzie aktualnie znajduje się nasz klient - powiedział Krzysztof Sokolik, dyrektor marketingu w firmie Vectra.

- Wprowadzenie FilmBox+ do oferty Vectry to ważny krok w rozwoju tego serwisu. To debiut naszej usługi streamingowej dostarczanej w takim modelu biznesowym, dlatego bardzo się cieszymy, że startujemy od razu z największym operatorem kablowym w Polsce. FilmBox+ to z jednej strony naturalny dodatek i znaczące rozszerzenie dla oferowanego już przez operatorów pakietu kanałów FilmBox, a z drugiej – propozycja dla klientów korzystających np. tylko z internetu, zainteresowanych świetną rozrywką. Jesteśmy partnerem dostarczającym kompleksową usługę, dzięki której abonenci mogą mieć wygodny dostęp do atrakcyjnych treści, w ramach jednego rachunku u swojego dostawcy telewizji - stwierdził Jacek Koskowski, dyrektor generalny ds. sprzedaży i dystrybucji w Grupie Kino Polska.

Obecnie z 4 mln usług Grupy Vectra korzysta ponad 1,7 mln gospodarstw domowych, a w zasięgu sieci operatora znajduje się ich 4,1 mln. Na początku 2020 roku firma kupiła konkurencyjnego operatora kablowego Multimedia Polska. FilmBox+ nie jest jedyną usługą dodatkową sprzedawaną przez Vectrę. W ofercie są też: Netflix, HBO Max, Canal+ online, Blacknut, Viaplay, Player, TVN24 Go, Lection i Tidal.

Zmiany w Kino Polska TV

W połowie kwietnia br. Grupa Canal+ skorzystała z opcji nabycia pozostałych 30 proc. udziałów spółki Digital SPI International, do której należy 66 proc. akcji Kino Polska TV. Miesiąc później doszło do zmian w tej spółce. Do zarządu Kino Polska TV powołany został Erwan Luherne, od prawie dwóch dekad związany z Canal+. W zeszłym kwartale firma według wstępnych danych osiągnęła wzrost przychodów o 6 proc. do 70,75 mln zł i 13,47 mln zł zysku netto.

Wcześniej na walnym zgromadzeniu do rady nadzorczej zostali powołani Johannes Bert Troelstra jako przewodniczący, Jeroen Bergman jako wiceprzewodniczący, Frederic Berardi (wszyscy są menedżerami w międzynarodowych strukturach Canal+) i prezes Canal+ Polska Edyta Sadowska. W zarządzie spółki pozostają Bogusław Kisielewski (jest prezesem od 2014 roku), Levent Gultan (w zarządzie od listopada 2019 roku) i Katarzyna Woźnicka (powołana we połowie 2020 roku).

Dołącz do dyskusji: Nowy serwis streamingowy w ofercie Vectry

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
RR
Dlaczego żaden polski operator nie ma umowy z AppleTV+ ? Świetne seriale (jakość ponad ilość... w szczególności patrz Netflix).
odpowiedź