SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Vectra przegrała w sądzie z UKE. Zapłaci 200 tys. zł kary

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił apelację sieci kablowej Vectra od wyroku warszawskiego Sądu Okręgowego w sprawie nałożonej w 2011 roku przez Urząd Komunikacji Elektronicznej kary 200 tys. zł. Wyrok jest prawomocny.

fot. Shutterstock.com Article

Kara z tytułu nienależytego wypełniania obowiązków na rzecz obronności, bezpieczeństwa państwa oraz bezpieczeństwa i porządku publicznego została nałożona przez Urząd Komunikacji Elektronicznej na Vectrę w grudniu 2011 roku. Rok temu Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił odwołanie Vectry od decyzji prezesa UKE. Sieć złożyła apelację od tego wyroku.

We wtorek orzeczenie utrzymał w mocy Sąd Apelacyjny w Warszawie, odrzucając apelację operatora. W ustnym uzasadnieniu sędzia wskazał, że ocena sprawy została dokonana przez sąd pierwszej instancji bez przekroczenia granic swobodnej oceny dowodów, a przy wydawaniu wyroku nie zostały naruszone przepisy postępowania.

Okolicznością obciążającą Vectrę Sąd Apelacyjny uznał kilkukrotne karanie spółki przez UKE za naruszenie przepisów ustawy o prawie telekomunikacyjnym. Sąd wskazał także, że naruszenie, którego dopuścił się operator dotyczyło bardzo istotnego obowiązku w zakresie obronności, bezpieczeństwa państwa oraz bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Przypomnijmy, że w styczniu 2013 roku UKE nałożył na Vectrę kolejną karę 200 tys. zł, tym razem za zaniedbania związane z przetwarzaniem i ochroną danych osobowych (więcej na ten temat). Miesiąc wcześniej Urząd uznał, że sieć ma zapłacić 350 tys. zł za naruszenie w kilkunastu kategoriach obowiązków informacyjnych w stosunku do konsumentów (dowiedz się więcej).

Sieć kablowa Vectra na koniec III kwartału br. miała łącznie 912 tys. abonentów (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Vectra przegrała w sądzie z UKE. Zapłaci 200 tys. zł kary

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pikuś
A tę karę to zapłaci z własnej kieszeni prezes Vectry ,czy jakiś inny dyrektor ?NIE! Zapłacimy to MY z abonamentu .Nie dość że Vectra działała na naszą szkodę to jeszcze jesteśmy za to karani finansowo.
9 8
odpowiedź
User
juzik
I bardzo dobrze. Nie jest istotny wymiar kary, ale to że się należała.
9 8
odpowiedź
User
Wena
A ja rozwiązałam umowę, zwróciłam dekoder w Al.Jerozolimskich, a po 1,5 roku!!! Vectra obciążyła mnie karą za nie zwrócenie dekodera - 300 zł. Papier zwrócenia zniszczyłam, bo już nie byłam ich abonentką, a kazali to udowodnić. W ich systemie nie było KOMPLETNIE NIC !!!, że zwróciłam dekoder, ZERO JAKIEGOKOLWIEK ŚLADU, że w ogóle u nich byłam (???) Zapłaciłam, choć mogłam założyć sprawę.
PRZECHOWUJCIE WSZYSTKIE ICH PAPIERY DO KOŃCA ŻYCIA, BO PO LATACH MOGĄ SIĘ NAGLE ODEZWAĆ !
8 8
odpowiedź
User
Wena
WSZYSTKIE PAPIERY OD VECTRY PRZECHOWUJCIE DO KOŃCA ŻYCIA!!!, BO PO LATACH MOGĄ SIĘ ODEZWAĆ JAK DO MNIE I ZAŻĄDAĆ KASY, A TO ABONENT MUSI UDOWODNIĆ, ŻE WSZYSTKO BYŁO ZAPŁACONE. UCZCIE SIĘ NA MOIM BŁĘDZIE. POZDRAWIAM.
8 8
odpowiedź
User
wawa
Nie da się ukryć, że vectra żądzi się bandyckimi prawami, nabija klientów w butelkę. Rozwiązałem umowę z terminem 2 miesiące i vectra obciązyła mnie za jakieś dwa ulgowe pakiety (!) ?. Z jakiego powodu były one ulgowe nie mam pojęcia, płaciłem jak za zboże 110 na m-ąc.
Rozważam pzłozyc pozew w sądzie bo nic nie podisywałem , żadnych ulgowych pakietów !!!
Co proponujecie?
9 8
odpowiedź