SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Vectra zapewni wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w Warszawie, Poznaniu i Katowicach

Operator Vectra wygrał postępowanie przetargowe na świadczenie usługi IP Tranzyt dla Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w trzech lokalizacjach - Warszawie, Poznaniu i Katowicach.

Article

W marcu zakończyło się organizowane przez NASK postępowanie przetargowe w ramach programu OSE – Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (dostarczenia internetu do szkół i likwidacji tzw. białych plam na mapie Polski w dostępie do sieci – przyp.red.) na świadczenie usługi IP Tranzyt w trzech lokalizacjach: w Warszawie, Poznaniu i Katowicach.

Grupa Vectra złożyła w przetargu najkorzystniejsze oferty - jednak zgodnie z warunkami postępowania – będzie mogła dostarczyć swoje usługi do dwóch lokalizacji. Operator został już wyznaczony przez OSE jako organizacja zarządzająca projektem, ten przetarg będzie kolejnym krokiem, by wyeliminować zjawisko wykluczenia cyfrowego wśród dzieci i młodzieży.

Celem najnowszego postepowania było zapewnienie usługi gwarantowanego dostępu do światowych zasobów Internetu (IP Tranzyt) z wykorzystaniem protokołu IPv4 i IPv6, świadczonej od wybranego tzw. Punktu Styku Sieci OSE, w Warszawie, Poznaniu i Katowicach.

- Wynik postępowania przetargowego ucieszył nas podwójnie. Po pierwsze, to kolejny dowód na to, że konsekwentne inwestycje w infrastrukturę oraz wiedza naszych inżynierów sprawiają, że jesteśmy w stanie zapewnić najwyższej jakości usługi telekomunikacyjne w kraju. Po drugie, nie mniej ważne: współtworzenie projektu cywilizacyjnego, rozwiązania dla szkół, dla naszych dzieci, jest dla nas szczególnie motywujące. Wierzę, że OSE przyczyni się do rzeczywistej likwidacji zjawiska wykluczenia cyfrowego, także w obszarach mniej zurbanizowanych. Dzięki temu projektowi polskie dzieci będą mogły konkurować wiedzą z rówieśnikami na całym świecie, a to cel wyjątkowo nam bliski – chociaż Vectra to obecnie ogólnopolski operator, zdolny konkurować ze światowymi koncernami, wciąż bliskie są nam wartości, od których zaczynaliśmy - stwierdza Tomasz Żurański, prezes zarządu Vectry.

OSE (Ogólnopolska Sieć Edukacyjna) to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu. Program został zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na mocy Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Za realizację projektu odpowiedzialny jest NASK Państwowy Instytut Badawczy, który również będzie operatorem całej sieci.

Grupa Vectra to operator kablowy, który świadczy swoje usługi 1,7 mln klientów. W zasięgu sieci operatora znajduje się blisko 4,5 mln gospodarstw domowych. Dostarcza usługi telewizyjne, usługi OTT, Internet światłowodowy, a także telefonię mobilną i stacjonarną dla domu i biznesu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Vectra zapewni wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w Warszawie, Poznaniu i Katowicach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl