SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Veracomp rozpoczął współpracę z firmą Red Hat

Red Hat - czołowy dostawca systemów linuksowych oraz Veracomp - specjalizowany dystrybutor rozwiązań IT podpisały umowę o współpracy na rynku polskim. Zawierając kontrakt z Red Hat, Veracomp wchodzi na rynek dystrybucji systemów operacyjnych o otwartym kodzie źródłowym.

Na podstawie porozumienia oferta Veracomp wzbogaci się o flagowe produkty Red Hat: Enterprise Linux przeznaczony dla serwerów oraz Red Hat Desktop dla stacji roboczych. Umowa obejmuje również świadczenie usług wsparcia technicznego.

Dystrybutor skupi się na sprzedaży i promocji rozwiązań serwerowych Red Hat, które będzie dystrybuował m.in. w zestawach z serwerami HP wyposażonymi w procesory Intel IA 32 oraz Itanium 2. Integratorzy systemów informatycznych, do których Veracomp kieruje nową ofertę, otrzymają od dystrybutora pomoc techniczną na etapie wyboru systemu, jego instalacji i administrowania. Ponadto, w ramach współpracy z HP i Red Hat, Veracomp zaproponuje wypożyczenia do testów serwerów HP z systemem Enterprise Linux. Projekt ten ma na celu ułatwienie firmom integracyjnym sprzedaży poprzez umożliwienie im sprawdzenia funkcjonalności sprzętu i oprogramowania w rzeczywistych warunkach.

"Dotychczas oferowaliśmy serwery z systemem Red Hat w ramach współpracy z HP. Wspólnie z HP i Intelem angażowaliśmy się w aktywną promocję rynku w zakresie rozwiązań linuksowych. Spotkały się one z bardzo dobrym przyjęciem ze strony integratorów, dlatego podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu oferty." - powiedział Mirosław Chełmecki, dyrektor działu serwerów i pamięci masowych Veracomp

W rozwiązania linuksowe inwestuje również Compendium - Centrum Edukacyjne Veracomp, które oferuje 16 autorskich kursów w zakresie systemów Linux i FreeBSD.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Veracomp rozpoczął współpracę z firmą Red Hat

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl