SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Veritas Software liderem

Veritas Software liderem oprogramowania do backupu i systemu plików

Veritas Software Corporation (Nasdaq: VRTS) ogłosił, że według najnowszych informacji opublikowanych przez IDC  w raporcie Worldwide Quarterly Storage Software Tracker utrzymał w trzecim kwartale 2004 roku pozycję dostawcy nr 1 w zakresie oprogramowania do backupu i archiwizacji oraz oprogramowania systemu plików. Gdy firmy wybierają oprogramowanie, które ma im zapewnić ochronę danych, zarządzanie nimi i ich migrację, w zdecydowanej większości decydują się na produkty VERITAS Software. Według danych udostępnionych przez IDC, VERITAS posiada 40,4% udziału w rynku oprogramowania do backupu danych, podczas gdy jej najbliższy konkurent (Computer Associates) ma udział 19,1%, a firma zajmująca trzecie miejsce (EMC) 11,8%.

Raport pokazuje także wiodącą pozycję VERITAS na rynku oprogramowania systemu plików, na którym w ocenie IDC firma osiągnęła udział w dochodach wynoszący 60% w porównaniu z 0,5%, jakie przypada na jej najbliższego konkurenta (Sun Microsystems). Chociaż raport IDC nie obejmuje zarządzania poziomem efektywności aplikacji, ani przydzielania serwerów - dwoma innymi  obszarami technologii, które mają kluczowe znaczenie w strategii VERITAS - według badań IDC firma utrzymała największy udział w ogólnym rynku oprogramowania pamięci masowych wśród wszystkich firm niezaangażowanych w wytwarzanie sprzętu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Veritas Software liderem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl