SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Viacom przenosi licencje na nadawanie z Czech do Holandii

Viacom International Media Networks zdecydował o przeniesieniu licencji na emisję swoich kanałów z Czech do Holandii - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Na pierwszy ogień poszły stacje z cyfrowego pakietu MTV oraz Viacom Blink!.

- Decyzja ta wynika z kolejnego kroku restrukturyzacji VIMN. Kilka lat temu poszczególne linie biznesu zostały przyporządkowane do konkretnych terytoriów - programming został zlokalizowany w Holandii - wyjaśnia nam Agnieszka Odachowska, communications manager VIMN w Polsce.

Jako pierwsze, kilka tygodni temu z Czech do Holandii przeniesione zostały licencje dla kanałów z pakietu MTV Unlimited (czyli np. MTV Rocks i MTV Hits). Ostatnio zaś licencję od holenderskiego Commissariaat voor de Media otrzymał kanał rozrywkowy Viacom Blink!. Mimo że stacja notuje śladową oglądalność i od dawna nadawca nie inwestuje w jej rozwój, to na razie nie ma planów jej zamknięcia. Obecnie trwają prace nad nową koncepcją dla tej telewizji (więcej na ten temat).

- W niedługim czasie zmiana licencji powinna objąć kolejne kanały z naszego portfolio - informuje Odachowska. Z Czech do Holandii zostaną przeniesione licencje m.in. dla stacji Viva Polska, MTV Polska czy Comedy Central. Nadają one na podstawie czeskich dokumentów wydanych przez regulatora RRTV od 2009 roku, wcześniej były zarejestrowane przez brytyjskiego regulatora Ofcom.

Dołącz do dyskusji: Viacom przenosi licencje na nadawanie z Czech do Holandii

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
Korporacyjne bzdety z ust zarządzających słychać. Prawda jest taka, że Viacom się sypie i za 2-3 lata będą w posiadaniu co najwyżej 3 kanałów.
odpowiedź
User
Kalor
niekoniecznie drogi mędrcze. jeśli przenoszą koncesje z Czech i UK do Holandii to znaczy, że będą mogli poluzować obyczajowo program bo Kijkwijzer jest bardziej liberalny niż Ofcom. to z kolei może dać im przewagę na rynku i, co za tym idzie, pełną sakwę talarów.
odpowiedź
User
pavv
Pod warunkiem, że ktoś jeszcze pamięta o istnieniu w/w kanałów, a tych jest raczej niewielu.
odpowiedź