SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Vice Media zwalnia pracowników

Vice Media planuje zwolnić kilkuset pracowników i zaprzestać publikowania materiałów na swojej stronie internetowej Vice.com, o czym poinformował dyrektor generalny firmy w notatce służbowej dla pracowników.

Vice Media to kanadyjski koncern wydawniczy, działający na rynku mediów od 1994 roku. Funkcjonował w ponad 30 krajach na całym świecie. Zajmuje się nie tylko działalnością na polu wydawniczym; składa się z międzynarodowej sieci kanałów cyfrowych, studia telewizyjnego i filmowego, magazynu, wytwórni płytowej oraz wewnętrznej agencji usług kreatywnych.

Firma Vice, która w zeszłym roku ogłosiła upadłość, a następnie została sprzedana za 350 milionów dolarów grupie byłych pożyczkodawców pod kierunkiem Fortress Investment Group, również rozważa sprzedaż swojej działalności wydawniczej Refinery 29 - oznajmił dyrektor generalny Bruce Dixon w swojej notatce dla pracowników.

To kolejny już przejaw problemów finansowych nękających koncern, ale i szerzej - całą branżę medialną. Serwisy cyfrowe Messenger, BuzzFeed News i Jezebel zostały zamknięte w zeszłym roku, a starsze media, takie jak „Los Angeles Times”, „Washington Post” i „Wall Street Journal”, również przeprowadziły zwolnienia grupowe.

Vice zasłynęła jako firma medialna nastawiona na młodszą publiczność, oferująca atrakcyjne treści udostępniane drogą cyfrową, telewizyjną i filmową; w 2017 roku została wyceniona na 5,7 miliarda dolarów.

Dixon nie podał żadnych szczegółów na temat zwolnień, poza tym, że dotkną one setki osób, a wszyscy zostaną powiadomieni na początku tego tygodnia. „The New York Times” podał, że firma zatrudnia obecnie około 900 osób.

„Wiem, że pożegnanie z naszymi cenionymi kolegami jest trudne i przytłaczające, ale jest to najlepsza droga dla Vice, ponieważ dzięki temu zapewnimy firmie długoterminowy sukces twórczy i finansowy” – powiedziała Dixon.

Stwierdził, że dystrybucja treści cyfrowych w dotychczasowy sposób nie jest już opłacalna dla Vice. Powiedział, że Vice położy większy nacisk na swoje kanały społecznościowe i będzie szukać nowych sposobów dystrybucji treści.

Problemy firmy 

Pod koniec kwietnia ubiegłego roku grupa Vice Media ogłosiła, że jest w trakcie procesu restrukturyzacji, co wiązało się z likwidacją kilkudziesięciu miejsc pracy i zamknięciem flagowego programu „Vice News Tonight”. Na początku maja ur. podano jednak, że kanadyjska firma przygotowuje się do złożenia wniosku o upadłość. „Firma, jej zarząd i interesariusze nadal koncentrują się na znalezieniu najlepszego rozwiązania” - oświadczył wtedy koncern.

W poniedziałek 15 maja 2023 w sądzie dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku Vice Media Group złożyła wniosek o zabezpieczenie przed upadłością poprzez warunkowe przejęcie przez grupę inwestorów - poinformował Reuters.

Grupa wierzycieli, w skład której wchodzą Fortress Investment Group, Soros Fund Management i Monroe Capital, złożyła Vice warunkową ofertę kupna „wszystkich zasadniczych aktywów firmy”. Pożyczkodawcy zgodzili się zapewnić około 225 milionów dolarów i przyjąć jej „znaczące zobowiązania” po zamknięciu transakcji.

Dołącz do dyskusji: Vice Media zwalnia pracowników

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tu
Go woke, go broke. Sprawdza się.
odpowiedź
User
mesaverde
Go woke, go broke. Sprawdza się.
I bardzo dobrze
odpowiedź