SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polski kanał naziemny łączy się ze stacją z sieci kablowych

Dostępny w sieciach kablowych kanał Red Top TV zaczął emitować taką samą ramówkę, co naziemny ViDoc TV. - Jesteśmy w trakcie integracji od strony programowej. Czekamy na decyzję KRRiT dotyczącą docelowej struktury programowej oraz nazwy kanału - informuje Wirtualnemedia.pl Leszek Kułak, prezes Red Carpet TV, nadawcy obu stacji.
 

W portfolio Red Carpet TV są trzy kanały linearne: satelitarno-kablowy Red Carpet TV, dostępny w sieciach kablowych Red Top TV i wchodzący w skład MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej ViDoc TV. Ta ostatnia stacja ruszyła w połowie marca jako CTV9. Nadawca złożył jednak do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o zmianę nazwy kanału na ViDoc TV. Ma ona podkreślać filmowo-dokumentalny profil stacji. Regulator zgodził się na tę zmianę.

Chwilowo ViDoc TV 1 zamiast Red Top TV

Już kilka miesięcy temu Kułak zapowiedział, że ViDoc TV zostanie zintegrowany z Red Top TV. Użytkownicy forum.satkurier.pl zauważyli, że w poniedziałek w godzinach porannych stacja dostępna w sieciach kablowych zaczęła emitować logotyp ViDoc TV 1 bez opóźnienia czasowego względem ViDoc TV. W godzinach popołudniowych wróciło logo Red Top TV, ale nadal oba kanały nadają te same treści i reklamy.

- Jeśli chodzi o oznaczenie kanału, to jesteśmy w trakcie krótkich testów. Zdjęliśmy kolor z loga na sugestie widzów i sprawdzamy czy logo jest wystarczająco czytelne.  Zmiana docelowa loga nastąpi po decyzji KRRiT. Docelowo chcielibyśmy, żeby ViDoc TV zastąpił Red Top TV, który miał zasięg tylko w sieciach kablowych - tłumaczy Kułak.  

Niedawno informowaliśmy, że brokerem reklamowym ViDoc TV będzie TVN Media (obsługuje też Red Carpet TV i Red Top TV). Trwają prace nad rozszerzeniem zasięgu nowego kanału naziemnego o niekodowaną emisję na pozycji orbitalnej Hot Bird 13E, z której korzystają platformy cyfrowe Canal+ i Polsat Box.

Obecnie ViDoc TV można oglądać na 50 pozycji telewizorów i dekoderów naziemnej telewizji cyfrowej. ViDoc TV oferuje m.in. indyjski serial „Everest”, amerykański „Moda na sukces”, kolumbijską telenowelę muzyczną „Queen of Flow”, wyprodukowana również w tym kraju „Influencerkę” czy meksykański „Triumf miłości”. W ramówce nie brakuje klasyków filmowych i polskich premier dokumentów. Wśród nich są czeskie produkcje podróżnicze. Niebawem stacja pokaże autorską produkcję „Historie Sukcesu i Upadku Gwiazd”, a także relacje z 77. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Cannes 2024. Będzie je przygotowywać Anna Kostrzewska, wcześniej związana z TVP Kultura.

Dołącz do dyskusji: Polski kanał naziemny łączy się ze stacją z sieci kablowych

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tele
Niech zmienią lektora w filmach, bo jest fatalny. Lepiej ogląda się filmy w TV Trwam.
5 7
odpowiedź
User
Haha
Śmietnik, a nie kanały. Ekolodzy powinni się wziąć za całe MWE, bo to marnotrawstwo energii i zasobów ziemi..
11 4
odpowiedź
User
Janusz
Już jest w UPC/Play
11 0
odpowiedź