SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Vira Baldyniuk kieruje ukraińskim działem Dwutygodnik.com

Od maja dziennikarka i krytyczka Vira Baldyniuk kieruje ukraińskim działem internetowego „Dwutygodnika” (Dwutygodnik.com).

Vira Baldyniuk (screen: Facebook.com/jandwutygodnik)Article

Vira Baldyniuk od maja jest szefową ukraińskiego działu Dwutygodnik.com. Dział powstał w marcu br. Redakcja pisała, że oferuje tam „łamy ukraińskim autorom i autorkom, którzy będą tworzyć żywy raport z kultury czasów wojny, mapować zjawiska rozproszone w wojennym chaosie, a jednocześnie wprowadzać polskiego czytelnika w zagadnienia ukraińskiej sztuki, które zazwyczaj nie były mu do tej pory znane. Teksty ukraińskie będą także przekładane na polski, ale dzięki publikacji w oryginale będą dostępne przede wszystkim dla ukraińskich czytelników i czytelniczek”.

Baldyniuk to dziennikarka, krytyczka artystyczna i literacka, doktorka filologii, kuratorka programów edukacyjnych. Jest laureatką nagrody „Women in Arts” przyznawanej przez Instytut Ukraiński i UN Women Ukraine (2021). Redagowała m.in. ukraiński przekład „Camera Lucida” Rolanda Barthesa, jest współautorką książek „Sztuka ukraińskich sześćdziesiątych”, „Jak pisać o kulturze?” i „Kultura. Jutro”. Jest redaktorką naczelną ukraińskiego magazynu o kulturze i sztuce „Korydor”.

Dołącz do dyskusji: Vira Baldyniuk kieruje ukraińskim działem Dwutygodnik.com

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Antretis
Zaskakujące, że dopiero w czasie wojny, pomyśleli o dziale ukraińskim.
Wcześniej nie było ich w PL?
odpowiedź
User
wonkacapie
Zaskakujące, że dopiero w czasie wojny, pomyśleli o dziale ukraińskim.
Wcześniej nie było ich w PL?
byli, ale liczba potencjalnych odbiorców w ostatnim czasie powiększyła się o ponad 3 miliony. jeszcze jakieś pytania?
odpowiedź
User
Grzegorz Węgorz
Dlaczego teksty będą po ukraińsku, skoro większość uchodźców mówi po rosyjsku? Przymusowa ukrainizacja?
odpowiedź