SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Visa: 11-proc. wzrost liczby płatności kartami w Polsce, prawie 20 mln transakcji zbliżeniowych miesięcznie

Organizacja Visa Europe podała, że liczba płatności kartami Visa w ostatnim roku sprawozdawczym (do końca września 2013 r.) wzrosła w Polsce o 11,3%. Miesięcznie w naszym kraju realizowanych jest już prawie 20 mln transakcji zbliżeniowych Visa i jest to najlepszy wynik w Europie.

czekaj... Article

W analizowanym okresie liczba płatności dokonanych polskimi kartami Visa wyniosła blisko 840 mln. Odnotowany wzrost (11,3%) był prawie dwukrotnie większy niż przyrost liczby transakcji Visa ogółem (z uwzględnieniem wypłat gotówki z bankomatu), który wyniósł 6,8%, do poziomu 1,3 mld. Wartość płatności kartami Visa zwiększyła się w tym okresie o 5%, do równowartości 18,3 mld euro.

Łączna wartość transakcji dokonywanych kartami Visa w Polsce w ostatnim roku sprawozdawczym zwiększyła się praktycznie wyłącznie dzięki przyrostowi płatności bezgotówkowych. Wartość wypłat gotówki kartami Visa z bankomatów w porównaniu do poprzednich 12 miesięcy wzrosła marginalnie, o 0,13%. Łączna wartość transakcji dokonywanych kartami Visa przekroczyła 60 mld euro.

W ostatnim kwartale roku sprawozdawczego Visa Europe odnotowała wzrost zarówno liczby (o 16,3%), jak i wartości (o 9,7%) płatności kartami Visa. Przyrost liczby płatności kartami debetowymi Visa dla klientów indywidualnych sięgnął 18,7%.

W Polsce co miesiąc karty Visa są zbliżane do terminali prawie 20 mln razy (19,2 mln w grudniu ub.r.), co daje Polsce pozycję numer jeden w Europie. Ponadto Polska jest trzecim rynkiem w Europie pod względem skali przetwarzania transakcji Visa.

W Europie do tej pory zostało wydanych 500 mln kart Visa, którymi jest opłacane jedno na każde 6,50 euro wydawane na konsumpcję. W roku sprawozdawczym zakończonym we wrześniu 2013 r. całkowita wartość transakcji z użyciem kart Visa w Europie przekroczyła poziom 2 bilionów euro, a płatności w placówkach handlowo-usługowych wzrosły o 8,5%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Visa: 11-proc. wzrost liczby płatności kartami w Polsce, prawie 20 mln transakcji zbliżeniowych miesięcznie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl