SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Visa Europe prezentuje płatności mobilne w działaniu

Na Światowym Kongresie Telefonii Komórkowej (GSMA MWC) w Barcelonie organizacja Visa Europe przedstawiła możliwości komercyjnego wdrożenia płatności mobilnych.

Visa Europe prezentuje płatności mobilne w działaniu

Wykorzystując przystosowane do takich płatności akcesoria, współpracujące z większością dostępnych na rynku smartfonów, Visa Europe zademonstrowała sposoby wykorzystania nowych technologii dla potrzeb europejskich konsumentów.

Organizacja przestawiła również działanie platformy Visa Mobile Gateway, umożliwiającej bezpieczne usługi płatnicze z wykorzystaniem telefonów komórkowych oraz aplikacji płatniczej Visa Mobile, dającej konsumentom możliwość kontroli swoich wydatków.

Goście odwiedzający stoisko Visa Europe na targach w Barcelonie mogli zapoznać się z informacjami o prowadzonych w Europie testach i programach pilotażowych, zobaczyć w praktyce działanie technologii łączności bliskiego zasięgu (ang. NFC) oraz poznać możliwości już dostępnych usług płatności mobilnych.

Wśród tych usług są m.in. akcesoria działające w technologii NFC, dzięki którym możliwa staje się realizacja płatności mobilnych z wykorzystaniem wielu z obecnie dostępnych smartfonów, w tym akcesoria do telefonu iPhone w postaci doczepianego modułu lub specjalnej obudowy, opracowane wspólnie przez Visa Europe oraz firmy Wireless Dynamics i DeviceFidelity (umożliwiają płatności mobilne z użyciem modeli iPhone 4, iPhone 3GS oraz iPhone 3G działających w systemie iOS 3.1 lub wyższym), rozwiązania wykorzystujące karty microSD, opracowane przez Visa Europe i Device Fidelity, kompatybilne z gniazdem microSD rozszerzającym pamięć telefonu, a także karty SIM działające w technologii NFC oraz aparaty komórkowe z zainstalowaną aplikacją mobilnych płatności zbliżeniowych Visa.

Przedstawiając możliwości platformy Visa Mobile Gateway, organizacja pokazała w jaki sposób banki-wydawcy kart Visa mogą zapewnić swoim klientom stały kontakt z rachunkiem za pomocą aparatu komórkowego, dzięki czemu możliwe ma stać się zarządzanie środkami pieniężnymi w sposób obecnie dostępny w bankowości internetowej lub przy korzystaniu z bankomatów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Visa Europe prezentuje płatności mobilne w działaniu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl