SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Visa straciła 60 milionów dolarów z powodu zawieszenia działalności w Rosji

Visa poniosła stratę w wysokości 60 mln dolarów z powodu zawieszenia działalności w Rosji - poinformowała firma w raporcie finansowym za I kwartał br.

Article

Przychody firmy Visa w drugim kwartale roku finansowego wyniosły 7,2 mld dolarów, co oznacza wzrost o 25 proc. rok do roku. Dochód netto Visy wyniósł 3,6 mld dolarów i również wzrósł rok do roku – o 21 proc. Wydatki marketingowe wyniosły 314 milionów dolarów.

Firma zauważyła, że ​​w ciągu ostatniego kwartału i sześciu miesięcy Visa „poniosła stratę administracyjną w wysokości 35 milionów dolarów w wyniku dekonsolidacji spółki zależnej w Rosji”. Firma wydała również 25 milionów dolarów na wsparcie personelu w Rosji i na Ukrainie.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy działalność firmy na terenie Federacji Rosyjskiej stanowiła 4 proc.wszystkich przychodów.

Przypomnijmy, że amerykańskie systemy płatnicze Visa i Mastercard zawiesiły swoją działalność na terytorium Federacji Rosyjskiej na początku marca - w związku z inwazją tego kraju na Ukrainę. Ich produkty nie mogą być wykorzystywane do płacenia za zakupy za granicą, a także w zagranicznych sklepach i usługach internetowych.

 

Dołącz do dyskusji: Visa straciła 60 milionów dolarów z powodu zawieszenia działalności w Rosji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl