SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Viva Magenta kolorem roku 2023 wg Pantone

Instytut Kolorów Pantone nazwał Viva Magenta 18-1750 kolorem roku 2023, opisywanym jako „niekonwencjonalny odcień na niekonwencjonalny czas, który równoważy ciepło i chłód. Odważny, pulsujący, potężny i inspirujący”.

Wybór Viva Magenta 18-1750 na kolor roku 2023 przez Pantone ma być definitywnym zerwaniem z melancholijnym Veri Peri, kolorem 2022. Ten zimny, szarofioletowy odcień skłaniał do refleksji.

Wybrana Viva Magenta opisywana jest jako „odcień zakorzeniony w naturze, wywodzący się z rodziny czerwieni i wyrażający nowy sygnał siły, odważny i nieustraszony, pulsujący kolor, którego żywiołowość sprzyja radosnemu i optymistycznemu świętowaniu, pisaniu nowej historii”.

Viva Magenta nadaje „ducha eksperymentu” i „bada dynamikę związku między sztuczną inteligencją a ludzką kreatywnością”. Pantone odwołuje się do metawersów – wybierając materiały według koloru, użytkownicy są zaproszeni do eksploracji „magentaverse” – magentaverse.

Laurie Pressman, wiceprezeska Pantone, powiedziała, że Viva Magenta reprezentuje dominujące pragnienie optymizmu, odporności, nieszablonowego myślenia i innowacji technologicznych, które mogą stworzyć lepszy świat. – Żyjemy w czasach, w których tak wielu ludzi zachowuje się asertywnie; to jest to, czego potrzeba, aby iść naprzód” – mówi. –  Potrzebujemy odwagi, brawury, ale szukamy czegoś, co promuje radość i jest zabawne. Obecne życie jest niekonwencjonalne i stanowi wyzwanie pod wieloma względami – myślę, że szukamy rzeczy, które pomogą nam uciec.

Leatrice Eiseman, dyrektorka wykonawcza Instytutu Kolorów Pantone podkreśliła, że Pantone 18-1750 Viva Magenta wywodzi się z rodziny czerwonych i jest inspirowany czerwienią koszenili, jednego z najcenniejszych kolorów należących do rodziny naturalnych barwników, a także jednego z najsilniejszych i najjaśniejszych znanych na świecie. Viva Magenta ma ponownie łączyć nas z dziką materią, pobudzać naszego ducha, pomagając nam budować naszą wewnętrzną siłę.

W 2022 roku jako główny kolor ogłoszono Very Peri, odcień niebieskiego z fioletowo-czerwonymi odcieniami. Wtedy kolor nie został wybrany po raz pierwszy, ale za pomocą technologii cyfrowych stworzyli odcień następnego roku. Projektanci instytutu zauważyli, że kolor Very Peri łączy w sobie trwałość i głębię błękitu z energią czerwono-fioletowego.

Dołącz do dyskusji: Viva Magenta kolorem roku 2023 wg Pantone

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ZET
Buraczkowy :-)
odpowiedź