SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Vodafone: kupowanie mediów cyfrowych we własnym zakresie jest „zdecydowanie dobre”

Koncern Vodafone, który kilka miesięcy temu zdecydował się zająć planowaniem i zakupem mediów internetowych in-house, czyli we własnym zakresie bez udziału agencji mediowej (Wavemaker) ocenia, że strategia ta jest skuteczna. Przekonuje, że kupowanie mediów in-house powinno być bardziej skuteczne o 10-15 proc. w ciągu roku.

Article

Sara Martins de Oliveira, globalny dyrektor marki i mediów w Vodafone zdradziła w rozmowie z serwisem Campaign, że firma utworzyła własne zespoły do kupowania mediów cyfrowych już na 11 rynkach, w tym w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Czechach, Rumunii, Egipcie i RPA, i zatrudniła w nich ok. 120 osób.

- Media dostępne do licytacji powinny być od 10 proc. do 15 proc. „bardziej efektywne” w pierwszym roku in-sourcingu, - powiedziała Oliveira. - Jeśli uda nam się to osiągnąć, co jest pierwszą wskazówką, to będzie to bardzo pozytywny wynik - powiedziała. Około 70 proc. poprawy wynika z wydajności mediów i 30 proc. z oszczędności.

Vodafone wydaje około 600 mln funtów rocznie na reklamę. Poprawa efektywności o 15 proc. ma pomóc zaoszczędzić dziesiątki milionów funtów.

Od czasu wprowadzenia zakupu mediów cyfrowych "in-house", Vodafone zrealizował w ten sposób 12 kampanii reklamowych. - Kluczowe wskaźniki wydajności są zdecydowanie dobre - naprawdę, bardzo dobre w każdym aspekcie- powiedziała Oliveira, wyjaśniając, w jaki sposób Vodafone porównał kluczowe wskaźniki wydajności, takie jak współczynnik klikalności i czas wyświetlania, z poprzednimi kampaniami.

Wskazała jako przykład kampanię „Future Job Finder” prowadzoną w dużej mierze na Facebooku. W tej kampanii udało się obniżyć koszt kliknięcia i osiągnąć 50 proc. wzrost liczby kliknięć oraz spowodować 66 proc. skrócenie czasu trwania sesji w porównaniu z poprzednią kampanią.

Obsługą mediową Vodafone zajmuje się agencja Wavemaker (GroupM/WPP). Mimo współpracy z tym domem mediowym, firma zdecydowała się na zakup mediów internetowych w ub.r. we własnym zakresie.  Oliveira wyjaśnia, że stało się tak, ponieważ narzędzia do planowania i kupowania, które wcześniej były domeną agencji zewnętrznych, stały się łatwo dostępne dla reklamodawców.

Tzw. in-housing w zakupie mediów cyfrowych to rosnący trend. Także inne amerykańskie firmy telekomunikacyjne  część mediów cyfrowych kupują we własnym zakresie, np. Sprint i T-Mobile.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Vodafone: kupowanie mediów cyfrowych we własnym zakresie jest „zdecydowanie dobre”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
Kolejni mądrzejsi i.,. bogatsi (niestety).
1 0
odpowiedź