SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marka "Vogue” otwiera się na biznes. „Vogue Business" zadebiutuje w internecie

Spółka Conde Nast, która wydaje magazyn „Vogue” w 23 krajach na całym świecie wprowadzi na rynek kolejny tytuł – „Vogue Business”. Będzie ukazywać się tylko w formie elektronicznej i opowiadać o prowadzeniu biznesu w branży mody.

Article

Conde Nast, licencjodawca magazynu poświęconego modzie ogłosił, że wprowadzi na rynek nowy tytuł "Vogue Business”, który  będzie dostępny tylko w wersji elektronicznej. Ma być dystrybuowany globalnie, siedziba redakcji mieści się w Londynie, a nad pismem pracuje obecnie zespół składający się z sześciu osób.

Jak podał amerykański Business Insider, ma to być magazyn dla firm, realizujący własne badania oraz organizujący wydarzenia biznesowe. Początkowo ma ukazywać się w formie newslettera w którym nie będą wyświetlane reklamy; z czasem pojawi się jako serwis. System finansowania pisma ma być oparty na płatnej subskrypcji, takie rozwiązanie było już testowane przez ostatnie kilka miesięcy w pilotażowym projekcie pod nazwą „Perspectives". Zyskał on 7 tys. subskrybentów.

"Vogue Business" ma być projektem niezależnym od Vogue, ale „korzystającym z doświadczeń globalnej marki”.

Condé Nast International zapowiedziała, że nowy tytuł obejmie "prądy rynkowe, ruchy kulturowe, trendy i technologie, które będą miały wpływ na przemysł mody".

Redaktor naczelną magazynu jest Lauren Indvik, wcześniej m.in. szefowa działu wiadomości w Vogue International. W swojej karierze była również redaktor naczelną "Fashionisty".

Oprócz tego, spółka w najbliższym czasie wprowadzi na rynek dwie drukowane wersje "Vogue’a" - w Grecji i Hongkongu. Obecnie wciąż trwają poszukiwania nowego dyrektora generalnego, po tym jak prezes firmy, Bob Sauerberg w listopadzie 2018 roku ogłosił decyzję o odejściu.

Debiut „Vogue Polska” w lutym 2018 roku

„Vogue Polska” zadebiutował w połowie lutego 2018 roku, spółka Visteria – wydawca pisma podał, że pierwszy numer magazynu sprzedał się w prawie 181 750 egz. (z czego ok. 10 tys. z prenumeracie). Jeśli średnia sprzedaż pięciu wydań wyniosła 82 742 egz., oznacza to, że każde z kolejnych czterech sprzedało się średnio w ok. 58 tys. egz. A jeśli z 10 tys. prenumerat na początku średnia z pięciu wydań wyniosła 6 019 egz., można domniemywać, że część prenumeratorów wykupiła kwartalną prenumeratę i nie przedłużyła jej.

Redaktorem naczelnym „Vogue Polska” jest Filip Niedenthal, a dyrektor zarządzającą Visterii - Justyna Markiewicz. Spółka została założona przez Katarzynę Kulczyk.

Magazyn „Vogue” zadebiutował w Stanach Zjednoczonych w grudniu 1892 roku. Właścicielem pisma jest firma Condé Nast International. Na świecie działają 23. edycje tego pisma. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marka "Vogue” otwiera się na biznes. „Vogue Business" zadebiutuje w internecie

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Liczebnik
W necie będą w końcu policzalni! Yes, yes, yes!
odpowiedź