SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Volkswagen: nowa misja na rzecz środowiska "goTOzero"

Koncern Volkswagen ogłosił, że wszystkie działania służące ochronie środowiska będzie teraz realizował w ramach nowej misji "goTOzero".

"goTOzero" jest krokiem w ramach strategii koncernu "Together – strategia 2025+", dzięki któremu Volkswagen ma się stać przedsiębiorstwem w pełni realizującym zasady zrównoważonego rozwoju.

"goTOzero" oznacza taki sposób prowadzenia działalności, który jak najmniej obciąża środowisko i gdy to możliwe bilansuje emisję dwutlenku węgla do zera – są to cele, które Volkswagen zamierza zrealizować do 2050 r.

Misja Volkswagena Zawiera strategiczne wskazania, według których zarówno koncern, jak i poszczególne marki, mają realizować programy dotyczące ochrony środowiska. Opisuje ona działania w czterech dziedzinach: zmian klimatycznych, zasobów, jakości powietrza oraz zgodności z prawnymi wymogami ochrony środowiska.

Jeśli chodzi o zmiany klimatu, Volkswagen zobowiązał się do przestrzegania postanowień Porozumienia Paryskiego. Do 2050 r. koncern zamierza stać się przedsiębiorstwem, którego działalność jest neutralna pod względem ogólnego bilansu dwutlenku węgla. Do 2025 r. emisja gazów cieplarnianych przez samochody osobowe i lekkie pojazdy dostawcze ma w całym cyklu ich życia zostać zmniejszona o 30 proc. w porównaniu ze stanem z roku 2015. Ponadto koncern realizuje politykę przechodzenia na energię ze źródeł odnawialnych w całym cyklu życia produktu.

W obszarze zasobów Volkswagen zamierza zmaksymalizować oszczędności w dziedzinie ich wykorzystania i wspierać wszelkie projekty w zakresie ponownego wykorzystania i recyklingu materiałów, energii i wody. Do 2025 r. przedsiębiorstwo planuje zredukować zewnętrzne czynniki środowiskowe związane z produkcją (dwutlenek węgla, energia, woda, odpady i lotne związki organiczne) o 45 proc. na samochód w porównaniu z rokiem 2010.

Volkswagen podkreśla, że rozwija elektromobilność we wszystkich obszarach, aby przyczyniać się do poprawy jakości powietrza w miejscu użytkowania pojazdu. Do 2025 r. udział samochodów elektrycznych (BEV) w ofercie modelowej ma wynieść od 20 do 25 proc. Do 2030 r. udział modeli typu BEV wśród floty nowych aut koncernu w Europie i w Chinach ma wzrosnąć co najmniej do 40 proc.

Z kolei w obszarze zgodności z prawnymi wymogami ochrony środowiska, Volkswagen chce stanowić przykład jako przedsiębiorstwo nowoczesne, transparentne i skuteczne, wdrażając i monitorując efektywne systemy zarządzania obszarami mającymi wpływ na środowisko we wszystkich fazach życia produktu.

- Wobec wszystkich produktów i rozwiązań z zakresu mobilności stosujemy zasadę minimalizacji ich wpływu na środowisko na wszystkich etapach – od pozyskiwania surowców po koniec życia produktu. Służy to zachowaniu naturalnych ekosystemów i ma pozytywny wpływ na społeczeństwo. Podstawą naszych działań jest przestrzeganie prawa regulującego zagadnienia związane ze środowiskiem naturalnym, przestrzeganie standardów oraz własnych dobrowolnych zobowiązań - zapisano w deklaracji koncernu.

Koncern sformułował własną politykę dotyczącą procesów decyzyjnych mających wpływ na środowisko oraz zarządzania projektami i własnego postępowania w dziedzinie ochrony środowiska. Polityka ta zawiera podstawowe zasady zebrane w pięciu najważniejszych punktach: zarządzanie, compliance, ochrona środowiska, współpraca z interesariuszami i stałe doskonalenie.

Volkswagen zapowiedział, że do 2023 r. zainwestuje 30 miliardów euro w rozwój elektromobilności, a do 2028 r. wprowadzi na rynek ponad 70 nowych elektrycznych modeli. Koncern angażuje się ponadto w budowę infrastruktury zasilania elektrycznych aut w energię, a poprzez własną firmę Elli oferuje klientom energię elektryczną ze źródeł odnawialnych.

Dołącz do dyskusji: Volkswagen: nowa misja na rzecz środowiska "goTOzero"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl