SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Volvo Cars: Android Auto w modelach serii 90

Volvo Cars ogłosił wprowadzenie kilku aktualizacji systemowych do swoich modeli serii 90. Są one związane z bezpieczeństwem, napędem oraz funkcjami connectivity.

Article

Volvo oferuje już auta wyposażone w system Apple CarPlay, a teraz będą one mogły posiadać system Android Auto, dający możliwość integracji smartfona z systemem operacyjnym Android z samochodem.

Rozszerzając paletę obsługiwanych systemów operacyjnych, Volvo jednocześnie uruchomiło usługę Over-The-Air, która pozwala na zdalną aktualizację map w samochodzie.

Volvo wprowadza także dwa nowe systemy bezpieczeństwa związane z funkcjonalnością connected. Zadebiutują one w modelach serii 90 – XC90, S90 i V90. Będą to systemy "Ostrzeżenie przed śliską nawierzchnią" i "Ostrzeżenie o awariach i zdarzeniach na drodze". Systemy te będą wykorzystywać chmurę danych do wymiany informacji pomiędzy samochodami w celu zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom.

Samochody komunikują się między sobą i wymieniają informacje o śliskiej nawierzchni. Dzięki temu kierowca z wyprzedzeniem dowie się o trudnych warunkach drogowych. Podobnie działa ostrzeżenie o nieoczekiwanych zdarzeniach na drodze, które bazuje na informacji o włączonych światłach awaryjnych. Kierowca pojazdu, który zbliża się do takiego zdarzenia będzie o nim wiedział, zanim będzie w stanie je zobaczyć. Dwa nowe rozwiązania będą uruchomione w Szwecji i Norwegii, a następnie będą wdrażane w innych krajach.

Volvo do modeli serii 90 wprowadza też kilka nowych wariantów silnikowych z serii Drive-E. Nowa jednostka oznaczona symbolem D3 to czterocylindrowy silnik wysokoprężny połączony z nową sześciobiegową skrzynią manualną. Charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa na poziomie 4,3 l / 100 km w modelu S90 i emisją na poziomie 114 g / km CO2.

Nowa sześciobiegowa automatyczna skrzynia biegów w połączeniu z jednostką D3 daje dokładnie takie same wartości zużycia paliwa i emisji spalin. Jednostka ta będzie również dostępna w wersji AWD.

Ponadto modele S90 i V90 będą dostępne w nowym kolorze "Maple Brown".

Dołącz do dyskusji: Volvo Cars: Android Auto w modelach serii 90

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl