SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Volvo Cars inwestuje w FreeWire

Volvo Cars, za pośrednictwem Volvo Cars Tech Fund, nabyło akcje przedsiębiorstwa FreeWire Technologies, zajmującego się ładowaniem samochodów elektrycznych.

Article

FreeWire to mająca siedzibę w San Francisco firma, która opracowała elastyczną technologię szybkiego ładowania akumulatorów elektrycznych aut. Specjalizuje się zarówno w stacjonarnych, jak i mobilnych technologiach szybkiego ładowania.

- Instalowanie tradycyjnych szybkich stacji ładowania jest zwykle pracochłonnym i kosztownym przedsięwzięciem, wymagającym mnóstwa elektrycznych usprawnień i przeróbek, pozwalających na przyłączenie stacji ładujących do głównych magistrali elektrycznych. Stacje ładujące FreeWire likwidują ten problem i wykorzystują zasilanie niskonapięciowe, dzięki czemu użytkownicy mogą po prostu korzystać z istniejących gniazd elektrycznych. Oznacza to, że kierowcy mogą się cieszyć wszystkimi zaletami szybkiego ładowania bez konieczności ustanawiania wysokonapięciowych przyłączy przez użytkowników - czytamy w komunikacie Volvo Cars.

W ramach strategii elektryfikacyjnej Volvo Cars, każdy nowy samochód Volvo, który wejdzie na rynek od roku 2019, będzie miał wersję zelektryfikowaną, a do 2025 roku firma ma zamiar osiągnąć 50-proc. udział aut elektrycznych w swojej globalnej sprzedaży.

Volvo Cars Tech Fund uruchomiono w tym roku w celu inwestowania w start-upy wysokotechnologiczne na całym świecie. Firma skupia swą działalność inwestycyjną na strategicznych trendach technologicznych transformujących przemysł motoryzacyjny, jak sztuczna inteligencja, elektryfikacja, autonomiczne prowadzenie czy usługi mobilności cyfrowej. W połowie br. Volvo Cars Tech Fund powiadomił o swej pierwszej inwestycji w Luminar Technologies, start-up zajmujący się rozwijaniem zaawansowanej technologii sensorycznej do wykorzystywania w autonomicznych pojazdach, z którym Volvo Cars współpracuje przy rozwijaniu i testowaniu technologii sensorycznej LiDAR w samochodach Volvo.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Volvo Cars inwestuje w FreeWire

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl