SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Roger Alm na szczycie jadącej wieży z 4 ciężarówek w nowej reklamie Volvo Trucks (wideo)

Volvo Trucks prowadzi nową kampanię reklamową pod hasłem „The Tower”. W wykorzystanym w niej spocie pokazano jadącą wieżę zbudowaną z czterech najnowszych modeli ciężarówek Volvo, na szczycie której stanął prezes firmy, Roger Alm.

Article

 

Aby zademonstrować w reklamie moc i siłę czterech nowych pojazdów, Volvo zbudowało kolosalną 15-metrową, 58-tonową wieżę z ciężarówek, układając cztery nowe modele jedna na drugiej. Na jej szczycie stanął prezes Volvo Trucks, Roger Alm.

W branży ciężarówek wypuszczenie jednej ciężarówki to ogromny projekt. Ale wypuszczenie czterech jednocześnie jest prawie niespotykane. Odnawiając całą gamę swoich samochodów ciężarowych, Volvo Trucks wybrało inne podejście. 

Film stworzony przez agencję Forsman & Bodenfors, rozgrywa się w środku nocy i zaczyna się od pokazania wieży ciężarówek jako olbrzymiego monolitu świecącego w oddali. Na pierwszym planie widać wilki, potem widz dostrzega kobietę-kierowcę. Kiedy film osiąga punkt kulminacyjny, wraz z dymem i efektami świetlnymi, widzimy, że mężczyzna stojący na szczycie wieży ciężarówki jest tak naprawdę prezesem Volvo Trucks, Rogerem Almem.

Premiera filmu w reżyserii Andreasa Nilssona nastąpi dzień przed oficjalną premierą czterech nowych modeli Volvo w Europie: Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FM i Volvo FMX. Te modele stanowią około dwóch trzecich sprzedaży Volvo Trucks.

- To nasza największa premiera w historii Volvo Trucks. Te modele będą miały ogromny wpływ na rentowność naszego biznesu. Jestem przyzwyczajony do tego, że jestem na topie, ale znalezienie się na wieży zbudowanej z ciężarówek było zdecydowanie niezwykłym przeżyciem. Powiedzmy, że mam pewien szacunek do wysokości. Jestem przyziemnym facetem - powiedział Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

Film został nakręcony pod koniec 2019 roku na poligonie doświadczalnym w Szwecji. Zarówno wieża z ciężarówek, jak i większość efektów wizualnych są prawdziwe, w tym dym i światła.

- Zaprojektowanie i zbudowanie wieży zajęło około miesiąca, musieliśmy się upewnić, że tę konstrukcję będzie można bezpiecznie prowadzić. Zasadniczo stało się to możliwe dzięki solidnej ciężarówce Volvo FMX i jej nowemu 38-tonowemu wózkowi, który był w stanie unieść pozostałe,  ale wymagało to również stałej prędkości i kursu, osiągniętych dzięki technologii Volvo Dynamic Steering i wykwalifikowanemu kierowcy ciężarówki - powiedział Markus Wikström, inżynier w Volvo Trucks.

Firma od lat zaskakuje kreacjami swoich spotów. Kilka lat temu w spocie, którego akcja toczyła się w Chorwacji ciężarówka holowała paralotniarza.
W ubiegłorocznej kampanii Volvo Trucks promowało nowy silnik turbinowy w swoich samochodach ciężarowych. W spocie pokazano wtedy złotą ciężarówkę, którą kierował elegancki kierowca Bob.
 

Dołącz do dyskusji: Roger Alm na szczycie jadącej wieży z 4 ciężarówek w nowej reklamie Volvo Trucks (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl